29
30 31

Новости за 14.05.2023

Prskavec ovládl nominaci kanoistů, Hilgertová po dvou letech zpět v reprezentaci

Čtvrtý závod Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu rozhodl o složení A týmu, který bude v letošní předolympijské sezoně hájit české barvy na mezinárodních akcích. Jiří Prskavec v Troji navázal na své včerejší vítězství na singlu dalším triumfem a ovládl celkovou nominaci, v týmu jej doplní Václav Chaloupka a Lukáš Rohan. Do seniorské reprezentace se po dvou letech vrací kajakářka Amálie Hilgertová, setrvání v áčku vybojovala Antonie Galušková.

Deblkajak Špicar, Šlouf na SP v Szegedu celkově desátý

Dopolední program v Szegedu nabídl finálové pětistovky v kategoriích K2 a C2. V béčkovém finále se představily tři české posádky – kajakáři Jakub Špicar, Radek Šlouf zvítězili, duo Martin a Petr Fuksovi finišovali třetí a Jirkové Minařík a Zalubil dojeli sedmí. První letošní podnik Světového poháru v rychlostní kanoistice uzavřely pětikilometrové závody, kde si z českého pohledu nejlépe vedla pátá Martina Malíková.