2023

Новости за 30.05.2023

Koniec z "show" na konferencjach freak fightów. Szykują drakońskie kary. Specjalna ustawa

Sport.pl

Organizacje freakowe mogą niedługo mieć poważny problem. Jak poinformował Minister w Kancelarii Premiera Michał Wójcik, partia Suwerenna Polska planuje wprowadzić ustawę o patostreamingu. W jej szczegółach zapisane są konkretne bardzo wysokie kary na przykład za bójkę wywołaną na konferencji, czyli sytuacje dobrze znaną z polskich freak fightów.

Benzema jak Zidane. Dlatego może odejść z Realu Madryt

Sport.pl

Istnieje prawdopodobieństwo, że Karim Benzema odejdzie z Realu Madryt i zdecyduje się przyjąć ogromną ofertę z Arabii Saudyjskiej. Hiszpańskie media porównują jego sytuację do Zinedine'a Zidane'a, który też odchodził z Realu Madryt mimo ważnego kontraktu. Gazeta "El Debate" pisze wręcz, że powodem odejścia Benzemy ma być "niekwestionowana utrata przywództwa".

Niespotykana sytuacja. Hit III ligi na piątym największym stadionie w Polsce. Z "Orlika" na światowy obiekt

Sport.pl

To już pewne. Gedania Gdańsk rozegra ostatni mecz ligowy z Olimpią Grudziądz na Polsat Plus Arenie. Odbędzie się on 17 czerwca o godz. 17. - To najlepszy czas w historii klubu. Chcemy odwdzięczyć się piłkarzom i pozwolić im zagrać na najpiękniejszym stadionie w Polsce - powiedział Krzysztof Sznura, wiceprezes klubu, cytowany przez oficjalną stronę miasta.

Polscy kibice przerwali wywiad Świątek. Iga zadała im zaskakujące pytanie

Sport.pl

Po meczu Igi Świątek z Cristiną Buksą polscy kibice zaczęli śpiewać Polce "Sto lat, sto lat". W środę tenisistka obchodzi urodziny. - Często śmieje się, że zarobiłam dużo pieniędzy, ale w zasadzie nic sobie nie kupuję, bo nie mam pomysłu, jak sobie umilić życie - przyznała Świątek.

Światowe media o grze Świątek. Zwróciły uwagę na jedną rzecz

Sport.pl

Iga Świątek (1. WTA) w kolejnej rundzie Rolanda Garrosa. Obrończyni tytułu potrzebowała zaledwie 75 minut, aby pokonać Cristinę Bucsę (70. WTA). Imponujący popis Polki odnotowały zagraniczne media. "Zaczęła powoli, ale nabierała tempa", "Pokonała Bucsę i własne słabości" - czytamy.

Droga Świątek do finału Roland Garros. Tak wygląda drabinka

Sport.pl

Iga Świątek z przytupem rozpoczęła walkę o obronę mistrzostw w turnieju Roland Garros. Polka pokonała hiszpańską tenisistkę Cristinę Bucsę 6:4, 6:0 i czeka teraz na kolejną rywalkę. Jak wygląda dalsza droga 21-latki do finału?

Świątek potrzebowała takiego przetarcia. Szaleństwo rywalki skończyło się po 1. secie

Sport.pl

Iga Świątek w meczu otwarcia w Roland Garros pokazała dwie twarze. W pierwszym, 51-minutowym secie była niepewna i trochę nerwowa, w drugim - ponad dwa razy krótszym - przypomniała już, że jest obrończynią paryskiego tytułu. Polska tenisistka zaliczyła potrzebne przetarcie, a jej rywalka - Hiszpanka Cristina Bucsa - z kilku względów wyrobiła 200 procent normy.

Rosjanie już wiedzą, co będzie z Sebastianem Szymańskim. "Musiałby być szalony"

Sport.pl

Sebastian Szymański bardzo dobrze spisywał się w tym sezonie w Feyenoordzie, ale był tam tylko wypożyczony z Dynama Moskwa. Wokół przyszłości Polaka było mnóstwo niewiadomych, gdyż trudno przeprowadzić transfer z uwagi na sankcje nałożone na Rosję. Wygląda jednak na to, że już niedługo dowiemy się, gdzie pomocnik zagra w przyszłym sezonie.

Iga Świątek jak drezyna i Iga Świątek jak TGV. Tak się wyciąga wnioski!

Sport.pl

Jak wygrać seta, popełniając w nim aż 15 niewymuszonych błędów? W pierwszej rundzie Roland Garros instruktaż dała Iga Świątek. Królowa paryskiej mączki w tę edycję swojego ulubionego turnieju wjechała jak drezyna, a mimo to potrafiła rozpędzić się jak TGV i pokonać Cristinę Bucsę 6:4, 6:0.

Kiedy kolejny mecz Świątek? Polka poznała rywalkę w RG. Ostatnio przyniosła jej pecha

Sport.pl

Iga Świątek pokonała 6:4, 6:0 Cristinę Bucsę i awansowała do II rundy wielkoszlemowego turnieju French Open. Polka już wie, z kim przyjdzie jej się zmierzyć na tym etapie. Do tej pory zawsze ogrywała tę tenisistkę, a ich ostatni zaplanowany mecz nie odbył się z powodu kontuzji naszej tenisistki. Kiedy Świątek rozegra kolejny mecz?

Juventus poszedł na ugodę. Przełomowa decyzja

Sport.pl

We wtorek rano w Rzymie odbyła się kolejna rozprawa w sprawie oszustw finansowych, których miał dopuszczać się Juventus m.in. przy transferach piłkarzy. W sądzie doszło do ugody pomiędzy klubem a włoską federacją piłkarską.

Półfinał wystawił młodym Polakom rachunek. Brązowe medale i niewymierny sukces

Sport.pl

Polacy odpadają, ale mogą spojrzeć w lustra. Nie zmienili stylu gry i tak długo, jak mieli siły, dorównywali Niemcom. Ostatecznie przegrali jednak 3:5. Półfinałowy mecz mistrzostw Europy do lat 17 wystawił im rachunek za tak energiczną i ambitną grę w całym turnieju. Pod koniec zabrkało im sił. Kończą z brązowymi medalami. - Osiągnęli też niewymierny sukces - mówi Marcin Dorna, dyrektor sportowy PZPN.