Июль
2023

Tinejdžer iz Holandije poginuo u trci na Spa-Frankoršamu u Belgiji

0

Dilano van ’t Hoff , 18-godišnji vozač iz Holandije, poginuo je na trci Evropskog prvenstva na stazi Spa-Frankoršam (Francorchamps) u Belgiji, saopštio je njegov tim MT Motorsport.

Navodi se da se incident sa smrtnim posledicama desio u drugoj trci 1. jula pre podne, dok specijalizovani sajtovi za auto-trke preciziraju da je na izlasku iz krivine Radillion ka pravcu Kemmel straight došlo do sudara automobila u vožnji po kišnim uslovima.

Regionalno Evropsko formula prvenstvo Alpine, u kom se takmičio Hoff, je trkačka serija Formule 3 koja je organizovana kao takmičenje iz kog se ulazi u Svetski šampionat F3 u organizaciji Internacionalne automobilske federacije (FIA), koja vodi i trke Formule 1.

Saučešće Formule 1

"Dilano je umro u potrazi za svojim snom da dostigne vrhunac motosporta. Naše misli su sa njegovom porodicom i voljenima“, saopštio je šef Formule 1 Stefano Domenikali.

Trkački tim Meklaren (McLaren) naveo je da je ožalošćen vestima iz Spa-Frankoršampa.

„U ovom teškom trenutku, naše misli su sa njegovom porodicom, prijateljima i celim MP Motorsport timom“, naveo je Meklaren.

Saučešće porodici i prijateljima nastradalog tinejdžera uputili su Auto-moto savez Belgije, Spa-Frankoršamp, Alpine, kao i mnoge značajne ličnosti iz auto-moto sporta, uključujući i šampiona Formule 1 Maksa Ferstapena.

Osvajač šampionata Španije

Sportski sajtovi pišu da se očekuje da će Formula 1 odati počast stradalom mladom vozaču na predstojećoj trci za Veliku nagradu Austrije.

Dilano Van ’t Hoff bio je jedan od najvećih talenata holandskog automobilizma. Osvojio je Formula 4 prvenstvo Španije 2021. i u Evropskom šampionatu Alpine bio je rangiran na 15. mestu.

Svetski mediji podsećaju da je 2019. 22-godišnji francuski vozač Antoan Iber (Anthoine Hubert) poginuo 2019. na stazi Spa-Frankoršamp tokom trke Formule 2. Tada je saopšteno da je izgubio život kada je njegovo vozilo udario automobil jednog od trkača pri brzini od oko 270 kilometara na sat.