Добавить новость
smi24.net

World News in Czech

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro Каталог
Сентябрь
2023

Все новости

Vláda projedná s odbory návrh rozpočtu na příští rok i růst minimální mzdy

iDNES.cz 

Návrh státního rozpočtu na příští rok i možné zvýšení minimální mzdy projednají zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů. Ministerstvo financí navrhuje, aby stát příští rok hospodařil s deficitem 252 miliard korun. Ve středu rozpočet projedná vláda, která ho musí poslat do Sněmovny do konce září.Komise: Sudí v derby obstáli. Preciado měl jít ven, Bořil byl nejagresivnější

iDNES.cz 

Podle komise rozhodčích fotbalové asociace hlavní arbitr Ladislav Szikszay i jeho asistenti ve vyhroceném derby Slavie se Spartou (1:1) obstáli. „Jejich výkon nebyl hlavní příčinou toho, v jakém duchu bylo utkání odehráno,“ uvedla komise. Přesto sudím vyčetla chybu: hostující bek Ángelo Preciado měl být ve 21. minutě za faul na Lukáše Provoda vyloučen. Dostal však jen žlutou.

Nové elektromobily, po telefonu ani stopa. Huawei představil nové produkty

Forbes.cz 

Čínská technologická společnost Huawei v pondělí na prezentaci nových produktů představila dva elektromobily – svůj první sedan a také luxusní sportovně-užitkový vůz. Auta vyrábí ve spolupráci s různými automobilkami pod značkou Aito. Podnik zároveň prezentoval bezdrátová sluchátka, chytré hodinky a tablet, o němž tvrdí, že je lehčí a tenčí než iPad od firmy Apple. Čínský podnik ale pomlčel o svém novém telefonu […]

Plán selhal. Lego končí se snahou vyrábět kostičky z recyklovaných lahví

iDNES.cz 

Hračkářský gigant Lego mění své plány na výrobu kostek z recyklovaných lahví. Vedení firmy v pondělí uvedlo, že záměr by nevedl ke snížení emisí oxidu uhličitého, a proto od cíle upustilo. Ještě dva roky zpátky přitom společnost tvrdila, že do dvou let bude vyrábět kostky bez obsahu ropy.

Finskému obrovi návrat do Boleslavi i přes gól zhořkl. Jako obránce zkoušel Michigan

Sport.cz 

Dal gól, tradičně podporoval ofenzivu, ale ani Alex Lintuniemi trápení hokejistů Komety nezlomil. Brno padlo také ve čtvrtém duelu sezony. Finský 192 centimetrů vysoký obr byl při prohře 3:6 na ledě Mladé Boleslavi pořádně vidět. Chtěl se ukázat v dobrém světle tam, kde strávil dvě úspěšné sezony a svým stylem i projevem se zapsal do srdcí boleslavských fanoušků.

Brněnským mikroskopům se daří. Thermo Fisher Scientific zvýšil zisk i tržby

Forbes.cz 

Brněnský výrobce elektronových mikroskopů Thermo Fisher Scientific loni zvýšil tržby o 21,5 procenta na 19,7 miliardy korun, o rok dříve byly 16,2 miliardy korun. Zisk po zdanění vzrostl o 34 procent na 818 milionů korun ze 610 milionů korun v roce 2022. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Vedení společnosti výsledky firmy nekomentuje. „Současná ekonomická situace je poznamenaná především […]

Světová pětka Rybakinová se odhlásila z Tokia a s Noskovou hrát nebude

Sport.cz 

Pátá tenistka světového žebříčku Jelena Rybakinová se odhlásila z turnaje v Tokiu, který měla v úterý zahájit proti Lindě Noskové. Podle webu WTA je Rybakinová nemocná. Nosková, jediná česká účastnice tokijského podniku, místo soupeřky z Kazachstánu nastoupí proti domácí Himeno Sakacumeové.

Zabili jsme šéfa Černomořské flotily, tvrdí Kyjev. Situace na jihu je dynamická

iDNES.cz 

Ukrajinské speciální síly tvrdí, že při pátečním útoku na velení ruské Černomořské flotily v Sevastopolu na okupovaném Krymu přišlo o život 35 ruských důstojníků, včetně velitele flotily, admirála Viktora Sokolova. Ukrajinská protiofenziva v Záporoží směrem od Orichivu je velmi dynamická, podle analytiků je ale brzy na to říci, zda se Ukrajincům povedl operační průlom.

V otázce migrace jsme v podstatě krok od holocaustu, říká pro Reflex polská režisérka Agnieszka Hollandová

Reflex 

Nový film Hranice bude mít v České republice premiéru 19. října (promítnut byl zatím jen jednou na festivalu Finále Plzeň), ale už o něm slyšíme několik týdnů: říká totiž nepříjemné věci o Polsku i o Evropě. Vypráví příběh jedné uprchlické rodiny, která uvěřila běloruskému režimu, že se může dostat přes polskou hranici do Evropské unie. V Polsku, kde se blíží parlamentní volby, čelí režisérka Hranice agresivní kritice, od polské premiéry filmu 22. září se tam pohybuje s 24hodinovou ochrankou. Ve... Читать дальше...

RECENZE: Milostná storka mezi hoteliérkou a údržbářem

Novinky 

Donizettiho Nápoj lásky je skvost italské belcantové opery a prakticky neopouští jeviště světových i domácích operních scén. Platí to i pro pražské Národní divadlo, respektive Státní operu, kde poslední inscenace měla premiéru v roce 2010 a hrála se dalších pět let. Nyní se vrací na scénu v novém nastudování hudebního ředitele Státní opery Andrije Jurkevyče a týmu britské režisérky Julie Burbach.

Komise o derby: Sudí budou příště důraznější. Preciado měl být vyloučen

iSport.cz 

Pro jakéhokoliv sudího by tohle derby byl extrémně těžký zápas. A s náročným duelem si podle Komise rozhodčích arbitr Ladislav Szikszay poradil dobře a obstál, byť ne bez chyb. Vedení sudích zkritizovalo přístup Slavie a Sparty, zároveň apeluje na sudí, aby byli vůči týmům na hřišti důraznější a lidově řečeno na sebe nenechali řvát.

СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *