Добавить новость
smi24.net

World News in Polish

Новости от Russia24.pro

Russia24.pro Каталог

Все новости

Otoczenie Lewandowskiego reaguje na zarzuty o opuszczenie treningu na mundialu

Sport.pl 

Otoczenie Roberta Lewandowskiego zareagowało na ostatnie doniesienia ws. opuszczenia jednego z treningów na mundialu w Katarze. Sytuacja miała mieć miejsce przed meczem 1/8 finału z Francją. - To zwyczajne kłamstwo i bzdura, którą łatwo jest powtarzać nie biorąc za to żadnej odpowiedzialności - czytamy w oświadczeniu przesłanym do WP SportowychFaktów.

Krakowski Tomex się zmieni. Koniec targowiska jakie znamy. Prawdopodobnie powstanie tam market budowlany 28.01

Dziennik Polski 

Słynne targowisko Tomex, które do niedawna tętniło życiem i było jednym z głównych miejsc do robienia zakupów przez nowohucian, jeszcze w tym roku całkowicie zmieni się. Plac zostanie zabudowany przez halę handlową, gdzie najprawdopodobniej będzie działał market budowlany. Wszyscy przedsiębiorcy po 31 lipca przenoszą się ze swoimi biznesami do lokali od strony ronda. - Teraz Tomex będzie bardziej zwarty - mówi Piotr Haniewski. Już w październiku ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że przedstawiciele placu planowali jego reorganizację. Читать дальше...

Zmiana prawa: będzie można więcej zarobić z własnej działalności bez składek ZUS. Od kiedy zmienia się prawo - sprawdź [28.01.2023]

Dziennik Polski 

Przedsiębiorcy chcą by obowiązek płacenia składek ZUS od prowadzonej działalkności gospodarczej zastąpić dorowolnością. Złożyli w tej sprawie projekt w Sejmie w przeddzień zakończenia 2022 roku. Tymczasem niezależnie od tego rząd planuje inne rozwiązanie, które praktycznie pozwoli nie płacić składek z własnej działalności osobom o małych i średnich z niej dochodach. To dobra wiadomość dla uzyskujących dochody z własnej działalności na niewielką skalę: w 2023 r. limit przychodów, które można uzyskiwać... Читать дальше...Kupno własnego mieszkania. Co się bardziej opłaca: Mieszkanie bez wkładu własnego czy Pierwsze Mieszkanie? Porównanie korzyści [28.01.2023]

Gazeta Poznanska 

Program „Mieszkanie bez wkładu własnego” działa już pół roku, ale nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem. W drugiej połowie 2023 roku z kolei ma zacząć działać program „Pierwsze Mieszkanie”. Teraz w nim rząd upatruje narzędzie do wsparcia młodych Polaków potrzebujących własnego mieszkania, a jednocześnie instrumentu, który na nowo ożywi rynek pod względem budowy nowych mieszkań. Czy nowy program jest korzystniejszy od ubiegłorocznego? Analizuje ekspert.

Mimo osłabienia koniunktury, jest praca na budowie. Dwóch na trzech zatrudnionych zarabia średnio ponad 6 tys. zł miesięcznie [28.01.2023]

Dziennik Polski 

Branża budowlana odczuwa mocno osłabienie koniunktury, ale większość firm nie ma problemu ze zleceniami. Natomiast brakuje wciąż pracowników i zatrudnienie na budowie można znaleźć niemal od ręki. Mimo że potrzeby rekrutacyjne budowlanki są mniejsze niż przed rokiem, to z niedoborami kadrowymi zmaga się większość firm z tej branży. Największy deficyt kadrowy dotyczy nie tylko robotników budowlanych dedykowanych do prostych prac. Jest też ogromny problem ze znalezieniem fachowców.

Studniówka 2023. Świetna zabawa i wspaniały bal XVI Liceum Ogólnokształcącego im. KK Baczyńskiego

Dziennik Polski 

Wyszukane kreacje, zwiewne ale i bardziej dopasowane, oraz wspaniałe fryzury u pań. Równie eleganccy, choć nieco w bardziej stonowanych strojach, panowie. Maturzyści z XVI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie oraz ich goście 27 stycznia bawili się na parkiecie w lokalu Zielone Wzgórze w Zielonej (Gmina Koniusza). To wszystko, co tam się działo, uwieczniła nasza fotoreporterka.

W końcu ma to za sobą. Zamknie usta krytykom?

Interia.pl 

Gorzowscy młodzieżowcy od dobrych kilku tygodni wylewają siódme poty, by wiosną pozytywnie zaskoczyć kibiców na trybunach. Wśród uczęszczających na zajęcia z legendarnym Piotrem Świstem jest Mateusz Bartkowiak, który liczy, że nadchodzący sezon będzie dla niego przełomowy. - Rok temu zdecydowanie tego mi zabrakło. Teraz czuję się o wiele lepiej. Sumiennie pracuję i krok po kroczku podnoszę swoją formę – zapowiada w „Magazynie Żużlowym” na antenie Radia Gorzów.

Ctrl+Shift+T. Ten skrót na klawiaturze wybawi cię z kłopotów

Interia.pl 

Skróty klawiaturowe to duża pomoc w codziennej pracy na komputerze. Oszczędzają czas i nerwy. Pozwalają cofnąć wykonane przypadkiem czynności, odzyskać usunięte z dokumentu tekstowego znaki albo szybko przenieść się do innego programu. Jednym z mniej znanych, ale bardzo przydatnych skrótów klawiszowych, jest Ctrl+Shift+T, który pozwoli szybko przywrócić zamkniętą kartę w przeglądarce.

Australian Open. Polak może zainkasować ćwierć miliona dolarów

Dziennik Polski 

Już za kilka godzin Jan Zieliński stanie przed szansą pierwszego w karierze zwycięstwa w turnieju wielkoszlemowym. Pomóc mu ma w tym reprezentant Monako Hugo Nys, jego partner w deblu. Po drugiej stronie kortu staną dwaj Australijczycy Jason Kubler oraz Rinky Hijikata.

Słoneczna waluta

Do Rzeczy 

Subotnik zza ściany I Przez media przemknęła buńczuczna zapowiedź rosyjskiego ministra Ławrowa, że na najbliższym szczycie krajów BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA), zwołanym na sierpień, dyskutowane będzie stworzenie wspólnej waluty, która miałaby połączyć te państwa i grupę „doproszonych” na szczytu krajów afrykańskich (zapowiedź Ławrowa padła bezpośrednio po spotkaniu z przywódcą Angoli).

Moda lat 90. z krakowskich ulic. Naprawdę tak się kiedyś ubieraliśmy!

Dziennik Polski 

Tak, jak samo miasto, tak również moda na krakowskich ulicach diametralnie zmieniła się przez ostatnie lata. Dresy, kufajki, sztruksy, czy zdecydowanie mniej dopasowane do ciała elementy garderoby - tak ubierali się mieszkańcy w latach 90. tych i na początku XXI wieku. Dopiero rodziły się wielkie galerie handlowe, a ubrania kupowało się m.in. na wielkich targowiskach.

Pukają do drzwi Polaków. Kiedy możesz odmówić kontroli?

Interia.pl 

Abonament RTV umożliwia realizację misji publicznej telewizji i radia. Niemal wszyscy jesteśmy zobowiązani do wnoszenia opłaty abonamentowej, jeśli tylko posiadamy w domu czy w aucie działający odbiornik radiowy lub telewizyjny. Problem w tym, że Polacy opłacają abonament RTV raczej rzadko i niechętnie. Tymczasem nadal trwają wzmożone kontrole. W jakich sytuacjach można odmówić wpuszczenia kontrolera do domu czy samochodu?

Odjęcie punktów Juventusowi to dopiero początek. Ta afera dosięgnie całej Serie A

Sport.pl 

Afera we włoskim futbolu. Na razie oberwał tylko Juventus, ale mocno. Ma odjęte 15 punktów w Serie A, grozi mu wykluczenie z europejskich pucharów, a w dodatku plotkuje się, że piłkarze, w tym Wojciech Szczęsny, mogą zostać zawieszeni. Być może w tarapaty wpadną także inne potęgi włoskiej piłki. Co tym razem wstrząsnęło Italią?

LICYTACJE komornicze w Małopolsce. Te mieszkania i domy będą licytowane w lutym. Szansa na tanie lokum 28.01.23

Dziennik Polski 

LICYTACJE DOMÓW I MIESZKAŃ W WOJ. MAŁOPOLSKIM zaplanowane na luty 2023 r. Tanie domy na sprzedaż! Licytacje komornicze to szansa na zakup domu w atrakcyjnej cenie. Cena wywoławcza może wynieść nawet połowę ich realnej wartości! Zobaczcie, jakie domy i mieszkania będą licytowane w lutym 2023 r. w Małopolsce. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *