Июль
2023

Lana Pudar osvojila za BiH treće evropsko zlato

0

Plivačica iz Bosne i Hercegovine Lana Pudar osvojila je u nedjelju, 9. jula, zlatnu medalju na Evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu.

Pudar je pobijedila u disciplini 50 metara delfin, s rezultatom od 26.10 sekundi.

Drugo mjesto osvojila je Dankinja Martine Damborg, dok je treća bila Anna Maria Boerstler iz Njemačke.

Lana Pudar članica je Kluba vodenih sportova "Orka" iz Mostara, na jugu BiH, iz koga su na društvenim mrežama objavili da je u nedjelju postala "juniorska prvakinja Evrope u disciplini 50 metara delfin i vlasnica trećeg po redu rekorda juniorskih evropskih prvenstava".

Bosanskohercegovačka plivačica osvojila je, na ovogodišnjem evropskom juniorskom prvenstvu u Beogradu, i zlatne medalje u disciplinama 200 metara prsno te 100 metara delfin.