World News in Czech
2022

Новости за 19.03.2022

Čtyřminutovka v první třetině rozhodla, junioři padli ve Vítkovicích. Přesto slaví postup do play-off

HC Energie Karlovy Vary

Daniel Kubelka - Nadstavbovou skupinu o play-off mají karlovarští junioři za sebou, v posledním 12. kole padli výsledkem 5:7 na ledě Vítkovic. O výsledku utkání rozhodla nepovedená pasáž první třetiny, kdy naši mladíci inkasovali čtyřikrát během 279 sekund. Za hosty se čtyřmi body (2+2) blýskl útočník Jiří Kulich. I přes prohru sezona energetiků pokračuje, už v úterý rozehrají čtvrtfinále hrané na tři vítězné zápasy na ledě Liberce.

Těsný výsledek pro Porubu. Junioři prohráli v prvním zápase 2. kola play-down

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Žádné gólové hody se v prvním utkání druhého kola juniorského play-down dle očekávání nekonaly. Zpočátku vyrovnané utkání strhli domácí na svou stranu ve druhé třetině, v níž měli výraznou střeleckou převahu. Valaši výsledek korigovali ve třetí části zápasu, když jedinou branku Vsetín vsítil Martin Janíček. Hostům nepomohla ani závěrečná power play a první bod v sérii tak získává Poruba.

U19 - Plán od 21.3. do 27.3.2022

FC Slovan Liberec

Helena Bláhová - PO - 15.15 hod posilovna + 16.15 hod Nisa (UMT) + 18.00 hod rege ÚT - 7.00 hod posilovna ST - 15.30 hod Nisa (UMT) + 18.00 hod rege ČT - 7.00 hod Nisa + 15.30 hod Nisa (UMT) PÁ - 15.00 hod Nisa (UMT) NE - 10.00 hod MU Litvínov, Nisa (UMT)

U18 - Plán od 21.3. do 27.3.2022

Helena Bláhová - PO - 15.15 hod posilovna + 16.15 hod Nisa (UMT) + 18.00 hod rege ÚT - 7.00 hod posilovna ST - 15.30 hod Nisa (UMT) + 18.00 hod rege ČT - 7.00 hod Nisa + 15.30 hod Nisa (UMT) PÁ - 15.00 hod Nisa (UMT) SO - 10.00 hod MU Jablonec, Nisa (UMT)

U17 - Plán od 21.3. do 27.3.2022

Helena Bláhová - PO - 15.15-16.15 hod Nisa (UMT) + 16.30 hod jóga ÚT - 7.00 hod Nisa + 15.30 hod Nisa (UMT) + 18.00 hod rege ČT - 7.00 hod posilovna + 17.00 hod Nisa (UMT) PÁ - 15.00 hod Nisa (UMT) NE - 12.15 hod MU Litvínov, Nisa (UMT)

U16 - Plán od 21.3. do 27.3.2022

Helena Bláhová - PO - 16.30 hod tunel + 17-18 hod Nisa (UMT) ÚT - 7.00 hod Nisa + 16.00 hod tunel + 16.30-17.30 hod Nisa ČT - 17.00 hod Nisa (UMT) PÁ - 16.30 hod Nisa (UMT) SO - 12.15 hod MU Jablonec, Nisa (UMT)

Kolaps v derby: Baník - Karviná 1:3

FC Baník Ostrava

Redakce - Baníku se derby s Karvinou nevydařilo. Ostravané prohrávali už po půli 0:3, ve druhém poločase už stačili jen Ladislavem Almásim korigovat na konečných 1:3.

O. Smetana: Šli jsme si jen zahrát fotbal

Redakce - Velmi kritický byl k výkonu Baníku v utkání s Karvinou na pozápasové tiskové konferenci trenér Ondřej Smetana. Jeho pohled na utkání vám nyní nabízíme.

B-tým zvítězil přesvědčivě v Pardubicích

Dukla Praha FK

ing. Jiří Uldrich - Ve druhém jarním mistrovském zápase 17. kola ČFL, sk. B vyjížděla rezerva B-týmu Dukly na UMT v Ohrazenicích, kde hraje své mistrovské zápasy béčko FK Pardubice B. Za relativně příjemného předjarního počasí měla Dukla v prvním poločase mírnou převahu a vytvořila si i více brankových příležitostí než soupeř a po zásluze se dostala do vedení po půlhodině hry.

Druhé kolo play-down je za dveřmi. Co očekávat od Poruby?

HC Vsetín

Helena Hegeďová - První krok z záchraně už vsetínští junioři udělali, teď je čeká druhé kolo play-down. Vítěz získá právo účasti v Lize juniorů i pro příští sezonu, poražený se o něj ještě porve v baráži s vítězem Regionální ligy juniorů. Druhé kolo play-down se stejně jako to první hraje na tři vítězná utkání a Valaši v něm vyzvou Porubu.

Představujeme soupeře pro semifinále play-off: LHK Jestřábi Prostějov

HC Vsetín

Jan Tajzler - Čtvrtfinálové boje jsou minulostí, ale na obzoru už se rýsují další tuhé bitvy. Vsetín si znovu zahraje v semifinále, které bylo po jeho návratu do profesionálního hokeje vždy stropem. Naproti tomu Prostějov zažívá jeden z největších úspěchu novodobé historie klubu, když se mezi nejlepší čtverku probojoval po 19 letech. Jeden z moravských celků si zahraje o finále a bude moct bojovat o vstupenku do baráže o Tipsport extraligu. Bude euforie pokračovat na Valašsku, nebo na Hané? Pojďme... Читать дальше...

Po výborném vstupu do sezony hraje béčko opět doma, v neděli se Zbuzany

Ondřej Marko - Liberec - V rámci 17. kola ČFL se utkáme se Zbuzany. Náš rezervní tým vstoupil do druhé části sezony výtečně, porazil Velvary jednoznačným výsledkem 4:0. Zato našeho soupeře ligová premiéra teprve čeká. Oplatí náš B-tým porážku našeho áčka v MOL Cupu od Zbuzan? Utkání se hraje v neděli od 10:15 (UMT Sokol Doubí).

Dukla v závěru neproměnila penaltu. I proto hrála s Táborskem bez branek

Lukáš Šonský - Druhý zápas v jarní části sezony a druhá remíza. V utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsme ale tentokrát nedokázali ani jednou skórovat a doma remizovali s Táborskem 0:0. V naší největší šanci neproměnil útočník Marek Červenka v 83. minutě penaltu.

Opava veze z Chrudimi bod

Slezský FC Opava

Redakce - Opava - Ve slunné Chrudimi dnes bylo sehráno utkání mezi domácí Chrudimí a opavskými, kterým vinou zranění chyběl Matěj Helešic, nemoc pro změnu vyřadila ze hry Didibu. Na straně Chrudimi se pak představil bývalý opavský záložník, Jan Řezníček.

Ščudla: Příště už to snad vyřešíme gólově

Redakce - Opava – Adam Ščudla v zápase proti Chrudimi nastoupil na závěrečnou půlhodinu a hned po svém příchodu měl velký vliv na hru opavských. Po několika individuálních akcích mohl také zápas v samotném závěru rozhodnout.

Roušky se vrátí do Rakouska. Zvýšily se tam počty nakažených covidem

ECHO24

V Rakousku se kvůli vysokým počtům nakažených v polovině příštího týdne vrátí povinnost nosit respirátor třídy FFP2 ve vnitřních prostorách. Oznámil to v pátek rakouský ministr zdravotnictví Johannes Rauch s tím, že podrobnosti budou oznámeny později. Zrušení velké části zbývajících opatření proti pandemii covidu-19 z počátku měsíce podle něj přišlo příliš brzy. V devítimilionové alpské republice nyní počty nových případů koronavirové nákazy překračují 50.000 denně.

Klaus odmítl vrátit Puškinovu medaili, kterou dostal od Putina. Považoval by to za dětinské - iRozhlas.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Klaus odmítl vrátit Puškinovu medaili, kterou dostal od Putina. Považoval by to za dětinské  iRozhlas.cz
  2. Klaus nechce vrátit Puškinovu medaili, kterou dostal od Putina  Novinky.cz
  3. Klaus: Medaili od Putina nevrátím, leda na popravišti. Jsem proti rusobijství  iDNES.cz
  4. „Odmítám laciné rusobijství.“ Klaus nevrátí Puškinovu medaili  Echo24.cz
  5. Exprezident Klaus odmítá vrátit Puškinovu medaili: „Považuji to za dětinské“  Blesk.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu... Читать дальше...

Konečně mi tam něco už padlo, oddechla si po postupu Voráčková

iDNES.cz

Svým nejlepší bodovým výkonem v sezoně v Evropské lize pomohla křídelní hráčka Veronika Voráčková k postupu basketbalistek USK Praha do Final Four. K domácí výhře nad italským Schiem 90:77 v rozhodujícím utkání čtvrtfinále přispěla 18 body. Důležitá byla především trojka dvaadvacetileté reprezentantky v čase 38:18 na 85:75, kterou zareagovala na snížení soupeře na sedmibodový rozdíl.

Putin chválil statečnost ruských vojáků, na stadionu se dočkal ovací | ČeskéNoviny.cz - České noviny

1. Putin chválil statečnost ruských vojáků, na stadionu se dočkal ovací | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  2. Putin v přímém přenosu chválil ruské vojáky, státní televize ho uťala  Novinky.cz
  3. Stadion aplaudoval Putinovi, státní televize ho utnula v půli věty - iDNES.cz  iDNES.cz
  4. Ruská televize náhle přerušila vysílání Putinova projevu na stadionu v moskevských Lužnikách  Deník N
  5. V Moskvě slavili výročí anexe ukrajinského Krymu. Putin chválil vojáky a obviňoval Kyjev... Читать дальше...