Քաղաքական մեկնաբան Հակոբ Բադալյանի թելեգրամյան գրառումը. «Օրերս Հանրային հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում Նիկոլ Փաշինյանը Հայ Առաքելական եկեղեցու բարձրաստիճան հոգևորականությանը...
Եկեղեցուն առնչվող նոր քրգործ. իրավապահները խուզարկել են «Իզմիրլյան» ԲԿ-ի տնօրենի աշխատասենյակը
Փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանի տեղեկություններով՝ դեռ անցած տարվա հոկտեմբերին հարուցվել է չարամտորեն հարկերից խուսափելու և փողերի լվացման հոդվածներով քրեական գործ:
На Южном Кавказе Трамп ищет лишь финансы и контрагентов, но не соратников
Один лишь факт того, что по результатам визита Вэнса в Армению из его блога была удалена информация о посещении Цицернакаберда, может свидетельствовать о многом. О том, что отношение самой правящей элиты США к Армении, если можно так сказать, несколько пренебрежительное. "Предположить, что во время посещения, скажем, в Израиле, в Турции или Азербайджан памятных мест, а потом удаление информации об этом просто невозможно", — уверен Асатрян.
Հայաստանի հետ սահմանի բացման դեպքում Իգդիրը պատրաստ չէ միջազգային լոգիստիկ կենտրոն դառնալու
Թուրքական «Igdirhaber.net» լրատվամիջոցը նյութ է հրապարակել «Սա՞ է Իգդիրի ճակատագիրը՝ փոշի, ցեխ և օդի աղտոտվածություն…» վերնագրով, որտեղ նշվում է, որ Հայաստանի հետ սահմանի բացման դեպքում, ըստ քաղաքացիների, Իգդիրը պատրաստ չէ միջազգային լոգիստիկ կենտրոն դառնալու: Ըստ կայքի՝ այս օրերին Իգդիրը գտնվում է օրակարգում ոչ միայն իր ռազմավարական նշանակությամբ, այլև տարիներով չլուծված ենթակառուցվածքային և բնապահպանական խնդիրներով: Մասնավորապես
Վրացական երկաթուղին» չի քննարկում Ռուսաստանի հետ երկաթուղային հաղորդակցության վերականգնումը
Պաշտոնյան նշել էր, որ Կովկասում տրանսպորտային-լոգիստիկ կապերի ամրապնդումը կարևոր է Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Իրանի, Թուրքիայի և Ռուսաստանի ժողովուրդների խաղաղության, կայունության և տնտեսական զարգացման համար։