Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին և ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Մարկ Ռյուտեն հեռախոսազրույց են ունեցել, քննարկել են Վաշինգթոնի և Մոսկվայի հետ հաջորդ եռակողմ հանդիպման հարցը, ինչպես նաև կողմերի...
Կանաչ էներգետիկայի անցնելու դեպքում պղնձի գինը կկրկնապատկվի. հետազոտություն
Եթե աշխարհը ցանկանում է ամբողջությամբ անցնել կանաչ էներգետիկայի, ապա 2050 թվականին անհրաժեշտ կլինի արդյունահանել 4 անգամ ավելի շատ պղինձ, քան հիմա (ինչը հեռանկարներ է ստեղծում նաև Հայաստանի տնտեսության համար)։
Գերմանական Թյուրինգիայի հայ համայնքի նախագահը քրեական հայց է ներկայացրել ընդդեմ Ալիևի
Դիմումը հարուցվել է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի կողմից 2026 թվականի փետրվարի 13-ին Մյունխենում France24 միջազգային լրատվական ալիքին տված հարցազրույցի
«Եկեք պարզ խոսենք՝ ով իշխանության բերեց Փաշինյանին․․․ Շատ բան գիտենք, բայց էսօր ճիշտ չէ փորփրել»․ զրույց՝ Աղվան Վարդանյանի ու գյումրեցու միջև
Այսօր Գյումրու «Հոկտեմբեր» կինոթատրոնում ընդդիմադիր «Հայաստան» դաշինքի պատգամավորների հետ հանդիպման ժամանակ քաղաքացիներից մեկը հետաքրքրվեց, թե ինչ կարծիք ունեն Նիկոլ Փաշինյանին իշխանություն բերողների մասին և ինչպե՞ս են պայքարելու դրա դեմ։ «Բոլորս էլ գիտեք, որ Նիկոլ Փաշինյանին իշխանության են բերել 1-ին և 3-րդ նախագահները, եկեք պարզ խոսենք, դրանից խոսենք, դուք ի՞նչ կարծիքի եք դրա մասին և ինչո՞վ