ზელენსკი დაზვერვის მონაცემებზე დაყრდნობით აცხადებს, რომ რუსეთის მხრიდან კიდევ უფრო მეტი თავდასხმაა მოსალოდნელი
უკრაინის პრეზიდენტმა განაცხადა, რომ უკრაინის დაზვერვის მონაცემებით, ენერგეტიკულ ობიექტებზე რუსეთის მხრიდან კიდევ უფრო მეტი თავდასხმაა მოსალოდნელი. ვოლოდიმირ ზელენსკი თვლის, რომ ასეთი დარტყმები თითქმის ოთხწლიანი ომის დასრულების შესახებ შეთანხმების მიღწევას ართულებს. რუსეთის და აშშ-ის ოფიციალურ პირებთან ახალი მოლაპარაკების წინა დღეს, ზელენსკიმ, თავის საღამოს ვიდეომიმართვაში ასევე განაცხადა, რომ მოსკოვი თავდასხმებს “ავითარებს”, რომ იერიშები იარაღის კომბინაციას წარმოადგენს და განსაკუთრებულ თავდაცვას მოითხოვს. Читать дальше...
„სალამ“: ე.წ. განათლების რეფორმით ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა განათლების ხელმისაწვდომობა ბუნდოვანი ხდება
სათემო ორგანიზაცია „სალამ“, რომელიც ეთნიკური უმცირესობების უფლებების დაცვის საკითხზე მუშაობს, აცხადებს, რომ „ქართული ოცნების“ ხელისუფლების მიერ წარმოდგენილი განათლების რეფორმით ეთნიკური უმცირესობების განათლების ხელმისაწვდომობა კიდევ უფრო ბუნდოვანი და შეზღუდული ხდება.
ყველაზე იაფი ბინა $300 ათასი, ყველაზე ძვირი - 5.5 მილიონი - ახალი არაბული ინვესტიცია თბილისის თავზე
არაბთა გაერთიანებულ საამიროებში მონდომებით არეკლამებენ კომპანია Mira Developments-ის ახალ “ბრენდირებულ” სამშენებლო პროექტს თბილისის ქედზე. „პრემიუმ კლასის“ Mira Verde-ში ცხროვრება ასობით ათასი დოლარი ეღირება.
აშშ-ის სახელმწიფო მდივანი ვიქტორ ორბანს საპარლამენტო არჩევნების წინ მხარდაჭერას დაჰპირდა - „თქვენი წარმატება ჩვენი წარმატებაა“
უნგრეთში ვიზიტის დროს აშშ-ის სახელმწიფო მდივანმა, მარკო რუბიომ პრემიერმინისტრ ვიქტორ ორბანს აშშ-ის მთავრობის მხარდაჭერა აღუთქვა.
FT: "ვაგნერის" "ვერბოვშიკები" ევროპაში დივერსიების მთავარ ინსტრუმენტს წარმოადგენენ
„Financial Times“-ის ცნობით, რომელიც დასავლეთის ქვეყნების სადაზვერვო სააგენტოებისა და ევროპელი მოხელეების წყაროებს ეყრდნობა, კერძო სამხედრო კომპანია „ვაგნერში” დასაქმებული პირები, რომელთა ამოცანა გადაბირება იყო - "ვერბოვშიკები"- ევროპაში დივერსიის ჩამდენთა მთავარი მძებნელები გახდნენ.
მთელს რუსეთში იმართება ალექსეი ნავალნის ხსოვნისადმი მიძღვნილი აქციები
მთელს რუსეთში იმართება ოპოზიციონერი პოლიტიკოსის, ალექსეი ნავალნის ხსოვნისადმი მიძღვნილი ღონისძიებები. ის 2024 წლის 16 თებერვალს გარდაიცვალა სოფელ ხარპში, კოლონია „პოლიარნი ვოლკში“.
„შვილის დაბადების დღის მეშინია“ - ბავშვები დიუშენის სინდრომით
ეს ამბავი არ არის 85 წლის ცისანა ტეფნაძეზე, რომელიც ჩუმად დგას მთავრობის ადმინისტრაციის წინ, შვილიშვილის ეტლის გვერდით და თითქოს რომ მისგან არავინ ელის, უცებ სცილდება ეტლს, ხალხს გვერდს უვლის, მეგაფონს ართმევს ახალგაზრდა კაცს, ტუჩებთან ახლოს მიაქვს და ტუფით მოპირკეთებულ შენობას შესძახის: