აშშ-ის სახელმწიფო მდივანი ვიქტორ ორბანს საპარლამენტო არჩევნების წინ მხარდაჭერას დაჰპირდა - „თქვენი წარმატება ჩვენი წარმატებაა“
Radiotavisupleba.ge
უნგრეთში ვიზიტის დროს აშშ-ის სახელმწიფო მდივანმა, მარკო რუბიომ პრემიერმინისტრ ვიქტორ ორბანს აშშ-ის მთავრობის მხარდაჭერა აღუთქვა.
ფოტო ინტერნეტში რომ არ „ეთრიათ“ - რა თქვეს „4 ოქტომბრის“ საქმის დაზარალებულმა პოლიციელებმა სასამართლოში
ამ სტატიაში წაიკითხავთ, პოლიციელების ვერსიას, რატომ ეკეთათ ნიღაბი აქციაზე. ამ თემით „4 ოქტომბრის საქმის“ ადვოკატები დაინტერესდნენ. დღეს დაკითხულ სამივე პოლიციელს დაზარალებულის სტატუსი აქვს. ისინი ამბობენ, რომ პრეზიდენტის ადმინისტრაციასთან დემონსტრანტებმა დაზიანებები მიაყენეს.
FT: "ვაგნერის" "ვერბოვშიკები" ევროპაში დივერსიების მთავარ ინსტრუმენტს წარმოადგენენ
„Financial Times“-ის ცნობით, რომელიც დასავლეთის ქვეყნების სადაზვერვო სააგენტოებისა და ევროპელი მოხელეების წყაროებს ეყრდნობა, კერძო სამხედრო კომპანია „ვაგნერში” დასაქმებული პირები, რომელთა ამოცანა გადაბირება იყო - "ვერბოვშიკები"- ევროპაში დივერსიის ჩამდენთა მთავარი მძებნელები გახდნენ.
მთელს რუსეთში იმართება ალექსეი ნავალნის ხსოვნისადმი მიძღვნილი აქციები
მთელს რუსეთში იმართება ოპოზიციონერი პოლიტიკოსის, ალექსეი ნავალნის ხსოვნისადმი მიძღვნილი ღონისძიებები. ის 2024 წლის 16 თებერვალს გარდაიცვალა სოფელ ხარპში, კოლონია „პოლიარნი ვოლკში“.
„შვილის დაბადების დღის მეშინია“ - ბავშვები დიუშენის სინდრომით
ეს ამბავი არ არის 85 წლის ცისანა ტეფნაძეზე, რომელიც ჩუმად დგას მთავრობის ადმინისტრაციის წინ, შვილიშვილის ეტლის გვერდით და თითქოს რომ მისგან არავინ ელის, უცებ სცილდება ეტლს, ხალხს გვერდს უვლის, მეგაფონს ართმევს ახალგაზრდა კაცს, ტუჩებთან ახლოს მიაქვს და ტუფით მოპირკეთებულ შენობას შესძახის:
„არასაწორად აღიქვა თავისი როლი“ - საკონსტიტუციომ უარი თქვა მოსამართლე ხუჭუას წარდგინებების განხილვაზე
საკონსტიტუციო სასამართლომ უარი თქვა იმსჯელოს, არის თუ არა არაკონსტიტუციური ადმინისტრაციული პატიმრობის შეფარდება იმ ადამიანებისთვის, რომლებმაც დარღვევის განმეორებამდე არ გადაიხადეს წვრილმანი ხულიგნობისთვის ან პოლიციელის მოთხოვნის შეუსრულებლობისთვის დაწესებული სანქცია.
რით მოწამლეს ალექსეი ნავალნი?
ალექსეი ნავალნის სიკვდილის დღიდან თითქმის ორი წლის თავზე გაერთიანებული სამეფოს, შვედეთის, საფრანგეთის, ნიდერლანდისა და გერმანიის მიერ გამოქვეყნებული ერთობლივი განცხადებით, რუსი ოპოზიციონერი პოლიტიკოსის - ალექსეი ნავალნის სიკვდილის მიზეზად დასახელდა ნივთიერება ეპიბატიდინი.
სლოვაკეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი: ეუთოში საქართველოს თავმჯდომარეობის საკითხი დავაყენეთ
სლოვაკეთის საგარეო საქმეთა მინისტრი იურაი ბლანარი აცხადებს, რომ ეუთოში საქართველოს თავმჯდომარეობის საკითხი დააყენეს. ამის შესახებ ისაუბრა ქართველ კოლეგა მაკა ბოჭორიშვილთან ერთად გამართულ ბრიფინგზე.