ტრამპი აცხადებს, რომ აშშ-მა ირანთან მნიშვნელოვან გარიგებას უნდა მიაღწიოს და კარგ მოლაპარაკებაზე ლაპარაკობს
დღეს, 19 თებერვალს ვაშინგტონში დაგეგმილი იყო აშშ-ის პრეზიდენტ დონალდ ტრამპის მიერ შექმნილი „მშვიდობის საბჭოს“ პირველი სხდომა. ტრამპი ამ საბჭოს თავმჯდომარეა. თეთრი სახლის პრესმდივნის, კეროლაინ ლივიტის ინფორმაციით, სხდომაში მონაწილეობას იღებს 20-ზე მეტი ქვეყანა. დონალდ ტრამპმა განაცხადა, რომ შეერთებულმა შტატებმა ირანთან მნიშვნელოვან გარიგებას უნდა მიაღწიოს და თქვა, რომ ახლო აღმოსავლეთის ამ სახელმწიფოსთან კარგ მოლაპარაკებები მიმდინარეობს. „კარგი მოლაპარაკებები მიმდინარეობს. წლების განმავლობაში დადასტურდა... Читать дальше...
საკონსტიტუციო სასამართლოში სამმა მოქალაქემ ტროტუარზე პროტესტისთვის პატიმრობა გაასაჩივრა
საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლომ დაარეგისტრირა სამი მოქალაქის საკონსტიტუციო სარჩელი, რომლითაც ისინი იბრძვიან კანონის იმ ნორმის წინააღმდეგ, რომელიც ტროტუარზე პროტესტისთვის - ფორმალურად „ტროტუარზე ქვეითთა შეუფერხებელი მოძრაობის ხელშეშლისთვის“ - პატიმრობას ითვალისწინებს.
გაეროს ანგარიშის თანახმად, ისრაელის ძალებმა და ჰამასმა ღაზაში სასტიკი დანაშაულები ჩაიდინეს
გაეროს მიერ 19 თებერვალს გამოქვეყნებულ ანგარიშში ნათქვამია, რომ ისრაელის ძალებმა, ჰამასმა (აშშ-სა და ევროკავშირში ტერორისტულად შერაცხილი) და სხვა შეიარაღებულმა დაჯგუფებებმა ღაზაში საერთაშორისო ჰუმანიტარული სამართალი სერიოზულად დაარღვიეს და სასტიკი დანაშაულები ჩაიდინეს.
მესამე ადვოკატი ჩამოშორდა „გიგა ავალიანის საქმეს“ - რატომ?
უკვე მესამე ადვოკატი ჩამოშორდა ძალადობის შემდეგ გარდაცვლილი მასწავლებლის, გიგა ავალიანის საქმეს. სამივე ბრალდებული არასრულწლოვანების უფლებებს იცავდა.
როგორ ხდებიან ბავშვები სასტიკი დამნაშავეები საქართველოში
28 წლის მასწავლებლის, გიგა ავალიანის მკვლელობამ და მისი დედის ბრძოლამ სხვა შვილმოკლულ მშობლებს თავიანთი უძლურების, ბრაზის და სამართლის ძებნის დღეები გაახსენა, თუმცა გიგა ავალიანის ამბის შემდეგ ისინი სასოწარკვეთილი ეძებენ პასუხს კითხვაზე: რა უბიძგებს ბავშვებს კრიმინალურ ჯგუფებად გაერთიანებას?