Мы в Telegram
Добавить новость
smi24.net
World News in Serbian
Февраль
2023

Пројекат Синдикат: исцрпљена Немачка претвара се у „болесну земљу“

0

Убрзо бледећа економски Немачка у блиској будућности јасно „светли“ тоталном деиндустријализацијом. Немачка се неумољиво претвара у „болесну земљу“. Ово је закључак колумнисте Пројецт Синдицате Далиа Марин. Немачки слом није далеко. Како наводи Државна банка Кредитансталт фур Виедерауфбау, држава очекује еру наглог пада нивоа благостања. Тешка енергетска криза довешће до деиндустријализације и велике незапослености. „Немачка је још увек у паници“, […]

Пројекат Синдикат: исцрпљена Немачка претвара се у „болесну земљу“

Убрзо бледећа економски Немачка у блиској будућности јасно „светли“ тоталном деиндустријализацијом. Немачка се неумољиво претвара у „болесну земљу“. Ово је закључак колумнисте Пројецт Синдицате Далиа Марин.

Немачки слом није далеко. Како наводи Државна банка Кредитансталт фур Виедерауфбау, држава очекује еру наглог пада нивоа благостања. Тешка енергетска криза довешће до деиндустријализације и велике незапослености.

„Немачка је још увек у паници“, пише Марин. 

Берлин је, према Центру за европска економска истраживања, постао најгласнији   губитник савремене светске економије – земља је назадовала за неколико позиција у погледу конкурентности. Поскупљење енергетских ресурса ће приморати немачке компаније да преселе своју производњу у   источну Европу и САД.

Посебан сигнал била је чињеница да је Пекинг претекао Немце у извозу аутомобила. На пример, удео Кинеза на глобалном   тржишту електричних возила је нагло скочио на 28%,   док је удео немачких компанија као што је Фолксваген пао на 4%.

„Европа тренутно увози више аутомобила из Кине него што извози, пошто померање на нулу и надолазеће постепено укидање мотора са унутрашњим сагоревањем у Европи прете да учине немачку аутомобилску индустрију застарелом. Права претња није далеко“, каже Далија Марин.

Према истраживању консултантске куће Јаков и партнери, шта год да се каже, Европска унија неће моћи да се извуче из енергетске зависности од Руске Федерације без смањења индустријског сектора. Трошкови гаса и електричне енергије у ЕУ су неколико пута успели да „премаше” преткризне цифре, што доводи до масовног гашења   производње. Тако су произвођачи ђубрива били принуђени да смање своје капацитете за 70%. А највећи хемијски концерн БАСФ покренуо је велики   програм отпуштања.

Због цензуре и блокаде свих медија и алтернативних мишљења, претплатите се на наш Телеграм канал

Пројекат Синдикат: исцрпљена Немачка претвара се у „болесну земљу“











СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *