World News in Serbian
2023

Мега МИС први финалиста Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ!

ФМП СОКЕРБЕТ – МЕГА МИС 67:86 (24:20, 16:10, 14:22, 13:34)

Први финалиста Триглав осигурање Купа Радивој Кораћ је Мега МИС, која је у полуфиналу захваљујући сјајном другом полувремену победила ФМП и у суботу у 21.00 сат чека победника дуела Црвена звезда – Партизан.

Уводни минути протекли су у егалу, да би ФМП у 6. минуту повео 11:6. Обе екипе биле су прилично у грчу, а по истеку прве деонице било је 24:20.

На крају прве и у већем делу друге деонице Мега скоро 12 минута није постигла кош из игре, већ само девет поена са линије слободних бацања, што је ФМП искористио да стекне значајну разлику – 38:23. Ипак, Мега је успела да смањи минус до одласка на велики одмор.

У уводим минутима треће четвртине Мега је направила серију 7:2 и приближила се на 37:42. Тројка Шарановића прекинула је ту серију, да би Бич новом тројком за ФМП вратио на „плус 11“ – 48:37. Поново је Мега ухватила прикључак тројком Ковачевића и поенима Рудана, да би Ковачевић донео изједначење – 52:52.

Почетак последње деонице био је потпуно изједначен, са промашајима на обе стране, све до нове тројке Ковачевића за предност Меге – 57:54 у 32. минуту. Наставила је Мега потпуно да контролише игру, а после тројки Ускоковића и сјајног Ковачевића било је великих 66:56. Подигао је Церовина тројком на 69:56 у 35. минуту, па се ФМП нашао у великом проблему. Одговорио је Валинскас са пет везаних поена, да би Церовима поново погодио за три уз фаул и донео огромних 74:61 на 3:35 пре краја. Судије су тада одлучиле да прекину меч због непримереног скандирања и вређања ФМП и испразне део трибине, па је пауза потрајала пола сата.

Када је утакмица настављена Церовина је погодио додатно бацање (75:61), Мур је промашио тројку, али је на другој страни још једном погодио Ковачевић и практично наговестио коначни исход – 78:61. Покушавао је тим из Железника да се врати шутевима за три поена, али је Мега паметном игром привела меч крају у своју корист.