Март
2023

Пионирке Црвене звезде мтс освојиле Мини Куп!

АРТ БАСКЕТ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС 37:67 (5:15, 12:21, 11:22, 9:9)

Пионирке Црвене звезде мтс су освојиле Мини Куп Србије, пошто су у финалу у нишкој дворани „Чаир“ убедљиво савладале Арт Баскет – 67:37.

Девојчице из Црвене звезде су боље отвориле утакмицу и после пет минута повеле 8:1. Сигурније су црвено-беле биле у реализацији, па је предност полако расла, а на крају прве четвртине било је 15:5.

И на старту друге деонице Звезда је наставила да контролише игру и подиже предност, која је у 14. минуту износила 25:11, а три минута касније и 32:15. Црвено-беле су на полувреме отишле са великих 36:17.

Нису се предавале пионирке Арт Баскета, трудиле су се да ухвате прикључак, али Звезда није попуштала. Лако су изабранице тренера Ружице Карић решавале нападе, па је у 25. минуту било 49:22. На последњи одмор Звезда је отишла са недостижних 58:28.

У последњој четвртини играло се у истом ритму, црвено-беле су наставиле да доминирају, ни једног тренутка нису испуштале огромну предност па су на крају заслужено освојиле Мини куп.

Комплетну статистику погледајте овде

Фото галерију погледајте овде

МЕЧ ЗА ТРЕЋЕ МЕСТО

У мечу за треће место Краљево је убедљиво савладало нишки Студент 72:29.

Фото галерију са меча за треће место погледајте овде

ДОДЕЛА НАГРАДА

# Пехар за четврто место пиониркама Студента доделила је Драгана Контић, члан УО КСС.

# Бронзане медаље пиониркама Краљева доделили су бивша кошаркашица Милена Вукићевић и стручни сарадник КСС за млађе женске категорије Зоран Тир. Пехар за треће место уручила је Милена Вукићевић.

# Сребрне медаље пиониркама Арт Баскета доделиле су Драгана Контић и Милена Вукићевић, а пехар за друго место Драгана Контић.

# Златне медаље пиониркама Црвене звезде мтс доделили су Зоран Тир и Милена Вукићевић, а пехар победнику Мини купа уручио је Зоран Тир.

# Најбољи стрелац финалне утакмице са 15 поенa била је пионирка Црвене звезде мтс Кристина Новаковић, а награду је доделила Ана Марија Стојчић, кошаркашица Студента.

# За МВП играча финала Мини купа изабрана је пионирка Црвене звезде мтс Ања Петковић, са 24 индексна поена, а признање јој је доделила Ана Марија Стојчић, кошаркашица Студента.