World News in Serbian
2023

Црвена звезда МТС победила у Краљеву и повела са 2:0 у финалној серији плеј-офа!

КРАЉЕВО – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС 63:74 (16:22, 17:14, 12:13, 18:25)

Кошаркашице Црвене звезде МТС биле су боље на гостовању у Краљеву у другом мечу финалне серије плеј-офа Прве женске лиге Србије и имаће прилику да у суботу од 18.30 на домаћем терену још једном одбране титулу!

Звезда је боље отворила утакмицу и после две тројке повела 8:2, али су се домаће брзо сабрале и надокнадиле заостатак у 5. минуту – 10:11. Сигурније су биле Београђанке у реализацији, па су на прву паузу отишле са 22:16.

Није на почетку друге деонице служио шут ни једне ни друге, али је резултат углавном био у егалу, да би расположена Гобељић својом другом тројком у 16. минуту изједначила на 26:26,  онда и донела први предност свом тиму – 28:26. Уследила је резултатска клацкалица, а Звезда је на полувреме отишла са 36:33.

Подигле су црвено-беле у уводним мнутима треће четвртине на 43:36, али су екипе после тога дуго биле без поена. Држало је Краљево све време прикључак, а Рајић је у 28. минуту смањила на 42:45. На последњу паузу, Звезда је отишла са 49:45.

Све је и даље било отворено у четврој четвртини, наставила је Гобељић доминацију и после два минута смањила на 52:53, али је Чолић одговорила тројком, па Бојовић двојком за 58:52. Подигла је Јаковина тројком на 61:52, а Чолић тројком донела Звезди прву двоцифрену предност у 36. минуту – 64:54. И Хол је била прецизна за три поена у следећем нападу (67:54), Краљевчанке још једном нису поентирале, али је Изли у следећем минуту смањила на 57:67. Када је Јаковина два минута пре краја убацила тројку за 70:57, све је било решено. Црвено-беле су заслужено славиле и повеле са 2:0 у финалној серији, која се игра до три победе.

Трећа утакмица финалне серије заказана је за суботу 15. април у 18.30 сати у дворани „Баскет сити“ у Београду, када ће Звезда имати меч лопту за одбрану титуле.