World News in Serbian
Июнь
2023

У19 СП: Србија у четвртфиналу

Мушка У19 репрезентација Србије играће у четвртфиналу Светског првенства у Дебрецину, пошто је у осмини финала била боља од Јужне Кореје 115:83 (33:12, 27:16, 27:32, 28:23).

На Шампионату у Дебрецину следи слободан дан, у четвртфиналу наш тим игра против Француске која је победила Мадагаскар 119:56.

Све је на овом мечу било готово у првом полувремену, које су Орлићи дочекали са огромних 32 поена предности – 60:28. Све, највише, као резултат добре одбране, али и врло разноврсног напада.

У наставку је ритам мало опао, Јужна Кореја је успела да наметне свој темпо. У трећем периоду наш ривал је убацио чак 32 поена. Али је залиха из првог полувремена била више него довољана да се меч лагано приведе крају.

Сви играчи су добили шансу, најефикаснији је био Филип Боровићанин који је имао дабл-дабл учинак – 26 поена и 11 скокова, индекс 34. Лазар Ђоковић је уз 18 поена, имао и по 7 скокова и асистенција, Ђорђе Ћурчић стао на 13 поена и 5 скокова, Лука Вудраговић убацио 12, а Филип Радаковић 10.