Мы в Telegram
Добавить новость
smi24.net
World News in Serbian
Июнь
2023

Пекинг се припрема за свеобухватни рат са САД

0

Знаци припреме укључују разраду могућих сценарија за глобални сукоб, наводи Соутх Цхина Морнинг Пост. Према писању листа, кинески научници су изгубили сценарио „светског рата З“. Целокупност сценарија одређена је укључивањем у сукоб „свих ресурса који су доступни НР Кини и свих напора нације да победи у рату“. То подразумева учешће не само војске, већ и цивилног становништва […]

Пекинг се припрема за свеобухватни рат са САД

Знаци припреме укључују разраду могућих сценарија за глобални сукоб, наводи Соутх Цхина Морнинг Пост. Према писању листа, кинески научници су изгубили сценарио „светског рата З“.

Целокупност сценарија одређена је укључивањем у сукоб „свих ресурса који су доступни НР Кини и свих напора нације да победи у рату“. То подразумева учешће не само војске, већ и цивилног становништва Кине и њене целокупне привреде.

Према кинеским војним стручњацима, кинеска морнарица у првим данима сукоба може изгубити трећину свих својих разарача. А САД – два носача авиона и стотине ловаца.

Очигледно да Пекинг развија сценарио тоталног рата није нимало случајно. Јер сукоб око Тајвана је битка на првобитно кинеској територији, а не као у Сједињеним Државама преко океана. И с тим у вези испада паус папир из руско-украјинске кризе.

Сходно томе, конфронтација око Тајвана је егзистенцијалне природе за Пекинг. Јер прелазак острва под пуну контролу Вашингтона значио би затварање линије поморске блокаде копнене Кине дуж првог острвског ланца – и њен стратешки пораз.

Већ смо напоменули да ће виљушка у тајванској кризи бити одређена 13. јануара 2024, након резултата избора „председника“ Тајвана. Победа умереног кандидата из странке Куоминтанг могла би да избаци из колосека форсирање суверенизације острва од стране Сједињених Држава. Међутим, то неће решити све проблеме Пекинга.

Куоминтанг је против потпуног суверенитета острва, али не и за његово поновно уједињење са континенталном Кином. Он само подржава консензус из 1992. године, према којем странке признају јединство и јединственост Кине: „Кина и Тајван нису одвојене државе“. Истовремено, под „једном Кином“ свака од страна подразумева сопствено тумачење, које не омета дијалог.

Али ово је боље од става Демократске прогресивне партије Тајвана, која се залаже за потпуни суверенитет острва. Након тога, једноставно ће се претворити у оружану испоставу и америчку колонију.

Елена Панина

Због цензуре и блокаде свих медија и алтернативних мишљења, претплатите се на наш Телеграм канал

Пекинг се припрема за свеобухватни рат са САД











СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *