World News in Serbian
Июль
2023

ЕП У18: Србија стартовала победом

Женска У18 репрезентација победом је стартовала на Европском првенству у Коњи. У првом колу наш тим победио је Израел – 66:47 (16:16, 14:14, 14:4, 22:13).

У другом колу такмичења по групама наш тим чека тежи посао. Сутра од 15,30 часова играмо против Шпаније.

Изабранице тренера Милана Видосављевића пут ка победи су трасирале у другој половини трећег периода. Тада су сјајном одбраном затвориле све прилазе кошу. Од 35:34, колико је било 4,15 минута пре краја треће четвртине, нису примиле нити један поен, нанизале су девет и пред последњи мали одмор имале залиху од 10 поена – 44:34.

Добра игра у одбрани, појачала је и самопоуздање наших девојака у нападу. У добром ритму наставиле су до краја, из минута у минут предност увећавале, до убедљиве победе на крају.

Најефикаснија у нашем тиму била је Марија Авлијаш са 15 поена, 7 скокова и 5 асистенција, Јована Јевтовић је убацила 12 поена и 9 скокова, Милица Ђокић је додала 11, Ана Милановић 10 поена, уз 11 скокова.

Комплетну статистику можете видети овде.