World News in Serbian
Июль
2023

У19 СП: Са Аргентином за пето место

Мушка У19 репрезентација Србије играће за пето место на Светском првенству у Дебрецину, пошто је у разигравању за пласман победила Јапан – 99:73 (24:16, 21:28,31:12, 23:17).

Ривал у борби за пето место биће Артентина која је у разигравању, после продужетка, савладала Канаду 106:101

После изједначеног првог полувремена, Орлићи су много боље одиграли у наставку. Посебно у трећој четвртини коју су нападачки играли изврсно. Тон таквој игри давао је Илија Милијашевић који је у овом делу убацио четири тројке. Мало по мало, али предност Србије је расла. Пред последњи мали одмор попела се на 20 поена, после чега више никакве дилеме није било.

Најефикаснији у нашем тиму био је Илија Милијашевић са 22 поена (13-6 за три), уз 8 асистенција, Филип Радаковић је убацио 20 поена, уз 5 скокова, Лазар Ђоковић стао на две асистенције од трипл дабла (16 поена, 11 скокова и 8 асистенција), Алекса Миленковић бројао до 12.