World News in Serbian
Июль
2023

У19 СП: Србија шеста у Дебрецину

Мушка У19 репрезентација Србије такмичење на Светском првенству у Дебрецину завршила је на шестом месту, пошто је у борби за пласман изгубила од Аргентине – 87:71 (18:14, 18:27, 25:20, 26:10).

После нешто споријег старта, наш тим је у другом периоду успео да ухвати добар нападачки ритам, чиме је најавио много бољи наставак. У уводним минутима другог полувремена, поенима Алексе Миленковића наши момци су дошли и до шест поена предности – 38:44. Међутим, Аргентина је узвратила серијом 8:0 и вратила утакмицу у егал – 46:44.

У истом ритму играло се све до половине последњег периода, када је Марко Шаренац закуцао за 72:68. Прве следеће поена за наш тим постигао је Илија Милијашевић, са линије пенала. али тек на минут и по пре краја. До тада је Аргетина нанизала 10, повела 82:68 и најавила победу, до које је касније и дошла.

Најефикаснији у нашем тиму био је Филип Боривићанин који је уз 21 поен, имао и 14 скокова, Лазар Ђоковић је уз 18 поена, имао и 6 скокова, Илија Милијашевић убацио 14.