World News in Serbian
Июль
2023

У18 ЕП: Србија боља од Летоније, у осмини финала са Финском

Женска У18 репрезентација Србије победом је завршила такмичење по групама на Европском првенству у Коњи: Летонија – Србија 54:90 (12:20, 19:19, 12:25, 11:26)

Овим тријумфом Србија је први део Шампионата у Турској завршила на другом месту у Ц групи, па ће у среду, од 18 часова, у осмини финала играти против трећепласиране екипе Д групе – Финске.

Наш тим је доста добро почео, рано повео 13:5, да би први мали одмор дочекао на осам поена предности – 20:12. Међутим, Летонија је узвратила у другом делу. Три и по минута пре краја првог полувремена резултат је био поравнат – 29:29. Катарина Кнежевић је са две тројке одбила овај налет ривали. Између тих шутева погодила је и Ана Јованов. Укупно 8:0 за нови бег Србије – 37:29. На истој удаљености екипе су отишле и на велики одмор.

Србија се са паузе вратила расположенија. Серијом 17:3 за мање од четири минута, наше девојке су отишле на 22 разлике – 56:34 и већ тада решиле питање победника.

Све девојке су добиле шансу, а најефикаснија у нашем тиму била је Марија Авлијаш са 22 поена и 5 асистенција, Катарина Кнежевић је стала на 17 поена, уз 8 скокова, Дарија Несторов уписала 11, а Ана Јовановић 12 поена.

Комплетну статистику можете видети овде.