Июль
2023

Мушка У18 репрезентација савладала Немачку у Вршцу

Србија У18 – Немачка У18 81:67 (21:19, 27:14, 15:20, 18:14)

Мушка У18 репрезентација Србије победила је Немачку у првом од два планирана контролна меча у Вршцу. Други се игра у недељу.

Тим који води тренер Ненад Стефановић је одлично почео меч, већ у петом минуту водио 16:4. Немачка је до краја овог дела успела да ухвати прикључак, али је већ после пет минута игре у другој четвртини питање победника решено. Тада се наш тим серијом 20:4 одлепио на 41:23, после чега је рутински до краја предност одржавао.

Наши момци су сјајно шутирали, посебно за три поена, ван поља ограничења погодили су 10 пута, из 24 покушаја, а сјајном одбраном ривала натерали на чак 32 изгубљене лопте.

Србија У18: Ристић 2, Симоновић, Марковић 17, Мушицки, Николић 10, Ћурчић 6, Ромић, Милошевић 11, Мишић 2, Јовић 23, Топић 5, Гагић 5.
Немачка У18: Кајил 5, Фалкентал 11, Крупникас 5, Штејнбах 2, Греј 6, Кархенков 9, Рибе 7, Дефти 4, Третин, Груниох 8, Едигин 10.

И Србија и Немачка се припремају за Европско првенство које се од 22. до 30. јуна игра у Нишу.  Овом приликом желимо да се захвалимо насловном спонзору овог Европског првенства, Роди и званичним партнерима такмичења Вода Води и Форду.