World News in Serbian
Июль
2023

У20 ЕП: Србија стартовала победом на Криту

Мушка У20 репрезентација Србије победом је стартовала на Европском првенству на Криту. У првом колу Шампионата  у Ираклиону Естонија – Србија 61:82 (16:24, 19:19, 14:17, 12:22)

Следећи ривал У20 селекције Србије је Шпанија, сутра од 20 часова.

После изједначеног почетка меча, изабраници тренера Ненада Чанка разлику су почели да праве у другој половини првог периода. Тада су серијом 12:1 мимнималних 13:12 претворили у прво двоцифрено вођство – 24:14, минут и по пре краја прве четвртине. Испоставило се да су Орлићи већ тада направили одлучујући корак ка победи.

Естонија до краја јесте у неколико наврата запретила, прилазила и на три разлике. Али, сваки налет ривала Орлићи су на време одбили, да би поенима Михаила Петровића, у 22. минуту, поново били две цифре далеко – 45:35.

До краја више предност нашег тима није долазила у питање. А када су се коначно у последњем периоду ослободили, Орлићи су отишли и до врло убедљиве победе. Овај део игре отворили су са 14:6 и побегли на 74:56.

Наши момци су сасвим добро шутирали из игре, али су до стартне победе на Шампионату у Ираклиону дошли захваљујући сјајној одбрани којом су ривала натерали на 18 изгубљених лопти.

Сви играчи су добили шансу, а најефикаснији у нашем тиму био је Никола Шарановић са 17 поена (13-13 слободна бацања), а имао је и 7 скокова и 6 асистенције. Михаило Петровић је бројао до 15 поена, 8 скокова и 5 асистанција, Богдан Зимоњић је додао 11, двоцифрен је био још Чедомир Матић са 10 поена.

Комплетну статистику можете видети овде.