World News in Serbian
Июль
2023

У18 ЕП: Србија четврта у Коњи

Женска У18 репрезентација такмичење на Европском првенству у Коњи завршила је на четвртом месту, пошто је у утакмици за бронзу изгубила од Шпаније 52:80 (15:23, 13:16, 9:14, 15:27)

После сасвим доброг старта нашег тима, Шпанија је врло брзо повезала редове и мало по мало правила разлику. На четири и по минута пре краја првог полувремена било је 31:19 за шпански тим. Наше девојке нису одустајале, у наредна три минута су успеле да приђу на 28:35, колико је било после добре реакције у одбрани Марије Авлијаш и њених поена из контре.

Међутим, Шпанија, традиционално један од фаворита за висок пласман на свим такмичењима, одбила је тај налет нашег тима и на велики одмор отишла са двоцифреним капиталом 39:28.

Друго полувреме почело је нападачки доста скромно за оба тима, за три и по минута виеђена су само два поена – и то са пенала – Марије Авлијаш. Србија је прва погодила и из игре, Јована Јевтовић је била прецизна за 32:39. Нажалост, још неколико прилика да се сасвим приближе, наше девојке нису искористиле. Ускоро је и Шпанија повезала редове, узвратила серијом 10:0 и поново се одлепила – 32:49. Од тог налета ривалки, наш тим до краја није успео да се опорави, такмичење је завршио на четвртом месту, бронза је припала Шпанији.

Без обзира на овај пораз, тим који води тренер Милан Видосављевић, самим пласманом у полуфинале премашио је очекивања пре почетка такмичења, када је као циљ постављено четвртфинале, а посебно јер је цео тим на Шампионату у Турској дебитовао у А дивизији.

Најефикаснија у нашем тиму била је Марија Авлијаш са 25 поена, двоцифрен учинак имала је још само Катарина Кнежевић која је убацила 10 поена, имала 7 скокова, али и 9 изгубљених лопти.