World News in Serbian
Июль
2023

У20 ЕП: Први пораз Србије

Мушка У18 репрезентација Србије доживала је први пораз на Шампионату у Ираклиону. У другом колу такмичења по групама наш тим је изгубио од Шпаније – 54:76 (17:17, 11:18, 16:24, 10:17)

Наредни ривал, сутра од 15 часова, биће селекција Црне Горе.

После доста добрих и врло изједначених 15 минута, после којих је и резултат био поравант – 24:24, Шпанија је боље одиграла други део друге четвртине и велики одмор дочекала са седам поена предности – 28:35.

Испоставило се да су то били кључни тренуци у којима су Шпанци прелимили резултат. Сви покушаји нашег тима да се врати у игру, нису уродили плодом. Посебно јер су Шпанци последњи период отворили серијом 12:0 и побегли на на 71:44. Прве поене у овом делу игре наш тим је постигао после скоро шест минута, када је Филип Бранковић убацио тројку. До тада је Шпанија већ направила недостижну предност.

Најефикаснији у нашем тиму био је Михаило Петровић са 14 поена, двоцифрен учинак забележио је још Никола Шарановић – 11 поена, уз 7 скокова, по 5 асистенција и изгубељних лопти.

Комплетну статистику можете видети овде.