World News in Serbian
Июль
2023

У20 ЕП: Србија у четвртфиналу!

Мушка У20 репрезентација Србије пласирала се у четвртфинале Европског првенства на Криту, пошто је у осмини финала била боља од Италије – 75:72 (16:15, 21:14,  22:25, 16:18)

Наредни противник нашег тима,сутра од 17,30, биће бољи из дуела између Француске и Пољске.

После врло изјендаченог првог периода тим који води тренер Ненад Чанак разлику је почео да прави почтком друге четвртине. Овај део игре почео је тројком Стефан Стефановић, да би после четири минута игре Србија имала и двоцифрен капитал – Никола Шарановић је погодио за 29:19. Новом тројком Стефановића побегли смо и на плус 12 (34:22), да би нови далекометни хитац – овог пута Чедомира Матића значио и бег на 13 разлике (37:24).

Италија је узвратила у трећем  периоду, половином овог дела окренула резултат на 44:45. Тај налет ривала одбио је Стефан Дабовић, Богдан Зимоњић је додао тројку за 49:45, што је означило повратак нашег тима у прави ритам, у коме су Орлићи играли све половине последње четвртине када су опет били на двоцифреном одстојању – 65:54.

Међутим, од пенала којим је Филип Бранковић на уласку у 35. минут донео тих плус 11, па до следећих поена нашег тима – опет са пенала, прошла превише времена, што је Италија искористила и вратила се у игру, порванала на  67:67. Никола Шарановић је са пенала вратио Србији предност, Матија Белић са истог места повећао на плус 4 – 71:67, минут и 7 секунди пре краја, али је пред последњих 17,8 секунди и даље било отворено – 71:69.  Италија је покушала да брзим фаулом остане у игри. Михајло Петровић, затим и Богдан Зимоњић нису грешили и Србија је отишла у четвртфинале.

Најефикаснији у нашем тиму био је Никола Шарановић са 20 поена, 7 скокова, Филип Бранковић је додао 12, уз пет скокова.

Комплетну статистику можете видети овде.