World News in Serbian
Июль
2023

У20 ЕП: Србија стала у четвртфиналу

Мушка У20 репрезентација Србије није успела да се пласира у полуфинале Европског првенства на Криту, пошто је у четвртфиналу изгубила од Француске – 73:82 (19:19, 22:18, 14:21, 13:14, 18:24)

Наш тим такмичење наставља у разигравању за пласман од 5. до 8. места, први противник биће поражени из четвртфиналног дуела између Турске и Грчке.

Србија је одлично почела меч против једног од фаворита овог Шампионта. После изједначеног првог периода, момци које води тренер Ненад Чанак заиграли су чвршће у одбрани. Серију којом су направили први озбиљнији бег почео је са пенала Никола Шарановић, наставио сјајним закуцавањем Петојевић, а завршио тројком Стефановић, за 34:27.

У истом ритму наш тим је играо све до 50:45. Али, Француска је успела да узврати. Серијом 7:0 окренула на 50:52.

Иако су сада били у ситуацији да јуре резултат, наши момци нису одустајали. Пред последња два минута и 11 секунди Никола Шарановић је погодио за 71:74. Али затим нисмо погодили две тројке – Белић и Петровић – и шанса да се сасвим вратимо је нестала.

На другој страни, Траоре је ефектно погодио и Француска повећала дистанцу. Пред последњих 68 секунди било је 71:76, Чанак реаговао минутом одмора. Међутим, Француска је успела да меч приведе крају и слави пласман у полуфинале.

Најефикаснији у нашем тиму био је Никола Шарановић са 20 поена, уз 5 скокова. По 14 поена су додали Филип Бранковић и Михаило Петровић (имао и 8 асистенција).

Комплетну статистику можете видети овде.