World News in Serbian
Июль
2023

У20 ЕП: Србија пета на Криту!

Мушка У20 репрезентација Европско првенство на Криту завршила је на петом месту, пошто је у разигравању за пласман била боља од Немачке – 82:78 (21:14, 13:27, 29:20, 19:17)

Тим који води тренер Ненад Чанак сасвим добро је ушао у меч, водио 12:6, 21:12. Међутим, одбрана је попустила у другом периоду, што је Немачка искористила и окренула резултат. У овом делу, ривал је ишао и на плус 12 – 23:35, да би се на велики одмор отишло при резултату 34:41.

Орлићи су друго полувреме отворили серијом 12:2, и за мање од четри минута окренули резултат у своју корист – 46:43, колико је било у 23. минуту после поена са пенала Чедомир Матића.  У мртвој трци која је потрајала до краја, наш тим је ипак успео да остане корак испред, па је са пет поена вишка (78:73) ушао у последња два минута меча, па и да предност задржи до краја и слави победу.

Најефикаснији у нашем тиму био је Никола Шарановић са 26 поена, уз 5 скокова, Михаило Петровић је доао 18 поена и 5 асистенција, Филип Бранковић бројао до 12, Матија Белић убацио 11 поена.