World News in Serbian
Июль
2023

У20 ЕП: Србија боља од Португалије

Женска У20 репрезентација Србије уписала је и другу победу на Европском првенству у Литванији. У другом колу такмичења по групама наш тим био је бољи од Португалије 77:59 (15:21, 20:17, 24:6, 18:15).

Следи дан одмора, следећи ривал нашег тима је Чешка, у уторак од 19,30 часова.

После изједначеног првог полувремена, тим који води селектора Дајана Бутулија сјајно је отворио наставак. Серијом 15:2 се одлепио на двоцифрену разлику – 50:40 колико је било после поена Марине Мерчетић.

У том делу посебно је одбрана била сјајна. Португалија је убацила само 6 поена за 10 минута. Одлична дефанзива дала је крила нашим девојкама и у нападу. Постајале су све сигурније, одржавале предност и сигурно ишле ка победи.

Најефикаснија у нашем тиму била је Дуња Зечевић са 15 поена, Невена Росић је додала 12, Марина Марчетић 11, по 10 су уписале Јована Спасовски и Анђела Матић.

Комплетну статистику можете видети овде.