25 26
27
28 29
30

Пораз од Италије, Србија у недељу против Доминиканске Републике игра за пласман у четвртфинале СП

СРБИЈА – ИТАЛИЈА 76:78 (19:23, 23:17, 20:19, 14:19)

Први меч у новоформираној групи И, репрезентација Србије је одиграла против Италије. У утакмици пуној преокрета, победу је однела селекција Италије резултатом 78:76.  Дуел против старих ривала почео је са по неколико неискоришћених напада на обе стране, да би Италија била први тим који је пронашао свој ритам у нападу и повео са десет поена разлике. Ипак, стрпљивом игром, српски репрезентативци су до истека десетог минута пришли на -4, да би у другој четвртини стигли до преокрета. Тада је уследио нови налет Италијана и нових пет поена предности за ривала. Али, смирај првог полувремена припада Србији која преко Милутинова прилази на -1, а потом и тројком уз звук сирене капитена Богдановића прелази у вођство од 42:40.

И увод треће деонице је протекао у чврстој игри на обе стране, уз поготке са линије слободних бацања и поене испод самог обруча које су за тим Србије донели Милутинов и Стефан Јовић. Чврста игра и велика борбеност у одбрани српског националног тима, награђени су новим поенаима Милутинова и закуцавањем Добрића што је Србији донело +13 у 25. минуту меча. Тројком Николе Јовића, Србија брзо стиче и максималних 16 поена предности, али се репрезентација Италије до истека треће четвртине приближава на 62:59.

У последњој четвртини, утакмица поново постаје у потпуности неизвесна, а на пет минута пре завршетка сусрета, Италија има три поена предности после коша Фонтекија. У последњих 40 секунди, Италија је ушла са четири поена предности, али је Богдановић са линије слободних бацања смањио на 76:78. Србија успева да одбрани последњи напад, али не и да постигне тројку за победу.

Србија у недељу од 14.00 сати игра против Доминиканске Републике за пласман у четвртфинале Светског првенства.