27
28 29
30

Србија 3×3 у четвртфиналу ЕП против Холандије

Мушка сениорска 3×3 репрезентација Србије стартовала је данас на Европском првенству у Јерусалиму победама против Аустрије и Израела и као првопласирана екипа А групе у четвртак ће у четвртфиналу од 9.20 сати играти против Холандије.

Страхиња Стојачић, Стефан Којић, Марко Бранковић и Немања Бараћ у првом мечу против Аустрије су после велике драме савладали Аустрију 21:20. Аустрија је повела са 4:1, онда и 7:2, Стојачић је смањио на 4:7.

На четири минута пре краја ривал је повео са великих 13:5, наши момци су смањили на 8:13, али је уследила нова двојка Аустрије. Истом мером је узвратио Којић (10:15), али су противници два пута погодили са линије пенала – 17:10. Још једном је Којић убацио двојку, међутим Аустријанци су и даље контролисали резултат. Смањио је Бараћ на 16:18 на два минута пре краја. Бранковић је изједначио двојком, али су Аустријанци поентирали уз фаул и повели 20:18.  Фаулиран је Бранковић који је само једном био сигуран за 19:20. Три пута нисмо погодили за два поена и победу, ривал није искористио напад, Којић је промашио двојку али и ухватио лопту, додао Стојачићу који је погодио за два поена и велику победу.

У последњем дуелу данас, Србија је играла против домаћина Израела.

Повео је наш тим после два минута са 7:2 и показао да је квалитет на страни Србије. Трудили су се домаћини да парирају и донекле успевали, али је Бараћ брзо донео 11:5. Уследила је серија Израела од 4:0, али смо брзо одговорили и повели 17:11. Када је Бараћ погодио за 18:11 на 3:20 пре краја, исход је већ могао да се наговести. Израел је озбиљно припретио са четири двојке и потпуно се вратио у меч – 19:20, а све наде им је потопио двојком Бранковић за коначних 22:19.

Све елиминационе рунде и борбе за медаље на програму су сутра, односно у четвртак 7. септембра.
Србија је четвороструки европски шампион и брани злато освојено прошле године.