28 29
30

Србија у финалу Светског првенства, у недељу за злато!

СРБИЈА – КАНАДА 95:86 (23:15, 29:24, 23:24, 20:23)

Србија је у финалу Светског првенства у Манили! Наша репрезентација је у полуфиналу после маестралне игре савладала Канаду 95:86 и у недељу од 14.40 сати бориће се за злато против бољег из дуела САД – Немачка!

Почетак утакмице је протекао у знаку чврсте одбране на обе стране терена коју су тек са по две тројке успели да пробију репрезентативци Србије (Добрић и Богдановић) и Канаде. Капитен Богдановић је са осам поена у првој деоници поставио ритам игре „Орлова“, да би уласком са клупе Алекса Аврамовић додао дозу екстра агресивности. Током последња три минута игре у првој четвртини, Србија успева да стекне осам поена предности.

Другу четвртину репрезентативци Канаде започињу са две узастопне тројке на које је са пет поена одговорио Марко Гудурић. Играли су ривали агресивно на обе стране терена, али је Богдан Богдановић тројком поново вратио +8 за Србију у 14. минуту игре. До одласка на петнаестоминутну паузу, успели су српски репрезентативци да ту предност увећају на 52:39

Треча четвртина је почела са неколико неуспешних напада за српски тим које су Канађани материјализовали и са две тројке учинили разлику једноцифреном. Наставили су ривали са физички јаком игром на обе стране терена, што им је половином теће деонице донело смањење заостатка на 59:52. До истека 30. минута, српски тим је успео да тројкама Гудурића и Маринковића врати двоцифрену предност за 75:63

Последња четвртина почиње „крађом“ и са два поена Аврамовића, као и тројком Гудурића, које на другој страни Канађани успевају да неутралишу захваљујући погоцима ван линије 6,75 метара. На половини четврте четвртине, Канада успева да поново приђе на десет поена заостатка – 86:76. Тада одговорност преузима капитен Богдановић који постиже пет везаних поена, на шта је са 2+1 узвратио Брукс. Међутим, чврста одбрана на једној, Богдановић и Давидовац на другој страни воде Србију до нове серије од 6:0 и великих 95:79 на 2:12 пре краја. До истека 40. минута, наши момци су потпуно контролисали ситуацију на терену и више него заслужено дошли до историјског тријумфа и пласмана у велико финале Светског првенства.