27 28 29
30

Србија моћна и у Скопљу против Северне Македоније

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА – СРБИЈА 60:103 (12:30, 16:21, 18:28, 14:24)

Женска сениорска репрезентација Србије била је убедљива и у другом колу првог „прозора“ квалификација за Европско првенство 2025. против Северне Македоније у Скопљу.

Од првог минута била је евидентна велика разлика у квалитету у корист нашег тима. Домаће су само у прва два минута парирале, па је Србија захваљујући великом броју изгубљених лопти ривалки у 7. минуту већ имала 16:6, а на истеку прве деонице било је великих 30:12.

Наставиле су наше девојке доминацију и у другој четвртини, после два минута имале и преко 20 поена предности. У 17. минуту после поена Крајишник и Андресон било је 45:22, а на полувремену 51:28.

У истом ритму кренула је и трећа деоница, погађале су расположене Дугалић, Ногић, Раца… Предност Србије је поново расла, у 25, минуту износила је „плус 28“ – 65:37, а у финишу ове деонице и највећих 79:46.

Отворила је Србија последњи период игре серијом 8:0 за 87:46. До краја утакмице селекторка Марина Маљковић дала је шансу и млађим играчицама, све су на крају поентирале, па је наш тим рутински привео меч крају и забележио више него убедљив тријумф.

Утакмице другог „прозора“ на програму су тек у новембру следеће године.

Комплетну статистику можете видети овде

Табеле група можете видети овде

ФИБА фото галерију можете видети овде

ИЗЈАВЕ

Тина Крајишник, капитен Србије

– Одиграли смо врло добру утакмицу, врло важна победа за нас, резултатски, задовољна сам нашом игром, нарочито у одбрани, мислим да са овако позитивним осећајем можемо да чекамо наредно окупљање.

Ивана Раца

– Од почетка смо ушле фокусиране у утакмицу, урадиле све што је Марина тражила, баш сам задовољна приступом, одбраном и нападом. Ово је била добра припрема за фебруар, надамо се најбољем…