Добавить новость
smi24.net
Lezhepekova.com
Май
2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20 21 22 23 24
25
26
27
28
29
30
31

Новонароджена дитина не бере груди

0

Новонароджена дитина не бере груди … Як це можливо? На жаль, можливо. Такі ситуації рідкісні, але дуже важкі як для емоційного сприйняття мамами, так й для вирішення. Адже зазвичай очікується, що малюк, ледь народившись, припаде до грудей. А замість цього він протестує, кричить, плаче та відштовхується від грудей. У мами може виникнути почуття відторгнення, розчарування, […]

Запис Новонароджена дитина не бере груди спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.

Новонароджена дитина не бере груди … Як це можливо? На жаль, можливо. Такі ситуації рідкісні, але дуже важкі як для емоційного сприйняття мамами, так й для вирішення. Адже зазвичай очікується, що малюк, ледь народившись, припаде до грудей. А замість цього він протестує, кричить, плаче та відштовхується від грудей. У мами може виникнути почуття відторгнення, розчарування, смутку, відчаю …

Чому ж це трапляється, які причини? 

  • У більшості випадків, коли новонароджений не бере груди, це пояснюється не небажанням, а труднощами або неможливістю дитини взяти груди та смоктати.

Фізичні причини

Хоча зазвичай, коли новонароджена дитина не бере груди, є поєднання різних причин, спочатку перелічу фізичні причини. Вони зазвичай лежать на поверхні, їх легше помітити і, відповідно, легше зрозуміти, як вирішувати.

  • Дитині боляче і/або незручно смоктати. Це може бути, якщо дитина постраждала або травмована під час пологів фізично. Зазвичай такі ситуації швидко відслідковуються лікарями і здійснюється лікування. Наприклад, якщо у дитини травмована ключиця, або сталася кефалгематома. Тоді в положенні для смоктання йому може бути боляче. Іноді такі ситуації вирішуються підбором зручної пози для годування.
  • Досить рідко у дитини є особливості будови ротової порожнини, наприклад, коротка вуздечка під язиком або верхньої/нижньої губи, або маленький дефект в піднебінні, непомітний при перших оглядах, дуже високе піднебіння (готичне). Коротка під’язикова вуздечка зустрічається найчастіше і може дуже ускладнювати можливість взяти груди та смоктати якісно і ефективно. Потрібна консультація неонатолога, дитячого хірурга, компетентного в питаннях грудного вигодовування. А при необхідності – підрізання вуздечки.
  • Дуже часта причина нібито «відмови новонародженого від грудей» – це неправильне прикладання до грудей. Тобто так, як йому її пропонують, він взяти не може. Тут особливо буває корисна допомога консультантки з грудного вигодовування, щоб навчити маму і дитину ефективному захопленню грудей.

Натисніть кнопку «Записатися на консультацію», якщо вам потрібна допомога!

  • Дитина отримала якийсь замінник материнських грудей для смоктання (пустушка, пляшка, накладка на груди) та змінила механізм смоктання. Й тепер намагається застосувати нові вміння до грудей – явище, зване «плутаниною сосків».
  • У мами незвичайна форма ареоли, сосків або грудей (пласкі, втягнуті, дуже великі або дуже маленькі, широкі соски …). Зазвичай, якщо дитина не смоктала нічого, крім материнських грудей, це не становить труднощів – дитина вчиться смоктати мамині груди, якими б вони не були. Але іноді дітям потрібна допомога, щоб вони навчилися брати такі груди. Іноді потрібен час, щоб у дитини трохи підріс ротик й вона змогла взяти груди.
  • Досить часто груди та сосок стають незручними для того, щоб їх взяти та успішно утримувати в роті – наприклад, коли надмірно набрякають в момент приходу молока (через внутрішньовенні вливання в пологах, наприклад, або використання штучного окситоцину і/або епідуральної анестезії, або використання молоковідсмоктувача в перші дні, або травматичного «масажу» грудей та розціджування). У таких випадках необхідна допомога мамі, щоб прибрати набряк – лімфодренажний масаж, вплив холоду, техніки пом’якшення ареоли та допомога дитині, щоб полегшити захоплення.

Деякі випадки відмови новонародженого від грудей можна пояснити змішаними причинами:

  • Коли в природний хід пологів було здійснено велику кількість втручань – стимуляція, велика кількість медикаментів, неможливість матері прийняти зручну позу, потуги, контрольовані не рефлексом вигнання плоду, а «за командою», коли була необхідність застосування знеболювання, кесаревого розтину, екстреного або планового – дитина отримує і вплив ліків, й психологічний стрес або навіть травму, та іноді і фізичний вплив на здоров’я, що змінює її післяпологову поведінку на кілька годин, днів або навіть тижнів.
  • Коли є порушення або втручання в третьому періоді пологів та ранньому післяпологовому періоді – наприклад, розділення матері та дитини, недотримання «теплового ланцюжка» і безперервного контакту шкіра-до-шкірі протягом двох годин після пологів, що призводить до порушень импритингу та природної інстинктивної післяпологової поведінки дитини.
  • Погане самопочуття дитини, в результаті якого може змінюватися ставлення до смоктання, теж іноді має значення. Наприклад, малюкові занадто жарко, душно, або він важко пережив пологи, і може бути занадто збуджений або сонний, щоб брати груди та смоктати.

Ніколи не змушуйте дитину брати груди!

  • Часто звичайні з традиційної точки зору дії матері або персоналу можуть заважати дитині сформувати нормальні відносини з грудьми. Наприклад, коли дитину змушують взяти груди, особливо при першому прикладанні, або здійснюється насильницьке прикладання, вкладання соска в рот, що відбивається негативним досвідом спілкування з грудьми, і надалі малюк може відмовлятися повторювати цей досвід та брати груди. Або коли дитині тримають голову, що вона сприймає, як загрозу своїй безпеці (в разі, якщо щось перекриє дихання, дитина не зможе відвести голову назад та звільнити дихальні шляхи), що викликає й стрес, і рефлекторну реакцію – відштовхування від грудей. Або відведення і закривання ручок дитини «рукавичками» – малюк в цьому випадку позбавляється одного з механізмів орієнтування під грудьми (тактильного), або може бути занадто розгубленим, щоб взяти груди.
  • Іноді, якщо дитина дуже чутлива, навіть незначна на перший погляд обставина може мати велике значення в її бажанні смоктати груди. Наприклад, одяг, який заважає, натирає якусь частину тіла або просто закриває тіло для контакту шкіра-до-шкірі, або наявність шапочки. Або дитина, якій просто необхідно більше часу для орієнтування, налагодження контакту та розуміння, що і як йому робити.
  • Бувають також випадки, коли матері сприймають інстинктивну нормальну пошукову поведінку дитини біля грудей як відмову. Наприклад, дитина крутить головою з боку в бік у пошуках грудей, що сприймається як «ні».

А що ж робити, поки новонароджена дитина не бере груди?

А поки ви вирішуєте проблему і дитина груди не бере повністю або частково, або слабо та мало смокче, необхідно починати регулярні зціджування грудей ніж раніше після пологів (бажано не пізніше, ніж 2 години після пологів, не менше 8 разів на добу). Це і необхідна стимуляція грудей, і «замовлення» на молоко, і їжа для дитини, щоб підкріпитися та з новими силами долати труднощі. Все зціджене молозиво й пізніше молоко вигодовують дитині за допомогою альтернативних методів (ложка, стаканчик, шприц без голки).

Зрозуміло, що в кожному випадку наші дії будуть різними в залежності від причини. Але є заходи, які об’єднують наші дії та допомагають в будь-якому випадку, яка б причина не була. Це «золотий стандарт» в післяпологовій адаптації дитини та налагодженні відносин з мамою та грудьми, а також фізичної реабілітації стану новонародженого – контакт «skin-to-skin». Причому вплив контакту шкіра-до-шкіри має дозозалежний ефект – чим більше, тим краще, і за часом, і за ступенем. 

Чим більше мама буде контактувати, спілкуватися, гладити, торкатися, стимулювати дитину, тим швидше й повніше відновляться відносини. І відповідно, дитина захоче взяти груди, й у неї вийде її смоктати. Плюс час, терпіння, підтримка і багато любові!

Запис Новонароджена дитина не бере груди спершу з'явиться на Маргарита Лежепекова ????.







Легенда о «300-х русских школах» в Азербайджане

В Красноярском крае будут судить азербайджанца, который в 2006 году избил и изнасиловал певицу

Директор Росгвардии генерал армии Виктор Золотов принял участие в посвященных 100-летию дивизии имени Ф.Э. Дзержинского торжественных мероприятиях

«Он карабкался за каждую ниточку»: подросток выпал из окна больницы в Москве и погиб


Kenzo, коллекция menswear весна-лето 2025

Опубликован список авиакомпаний и их цены на перелёты в Таиланд этим летом

Легенда о «300-х русских школах» в Азербайджане

Никакой сметаны: что делать с солнечным ожогом рассказал доктор Кутушов


Frustrated England stars including Kane and Bellingham consoled by Wags and family in stands after tame Denmark draw

Sophie Turner Keeps it Glam While Attending Grand Opening of Peninsula London

PGA Tour Commissioner Jay Monahan shuts down Saudi agreement rumors: “complex scenario”

Bradley Wiggins accused of ‘trashing’ posh VW campervan as pals say bankrupt cyclist has sold his medals and shirts


Axenix перевел разработку платформы In.Plan на сервисы Yandex Cloud

Юные таланты под эгидой Фонда Спивакова дали концерт в «Михайловском»

BelkaCar стала лауреатом премии Digital Leaders в номинации «Сервис года»

Приморье. Взгляд.


Вышла мобильная игра Super Marionette Hero про Пиноккио в Аду

BarbarQ 2 вошёл в стадию ЗБТ на Android в Китае

На смартфоны выйдет игра Too Hot to Handle 3 по реалити-шоу «Испытание соблазном»

Гайд и тактика по подземелью «Лагерь Карлиан» в Tarisland



В Москве больной мальчик выпал из окна больницы и погиб

«Он карабкался за каждую ниточку»: подросток выпал из окна больницы в Москве и погиб

Большинство россиян считают, что сбережения надо хранить в национальной валюте

Навка: во время болезни Заворотнюк возили по Москве только в парандже


Маньяка-азербайджанца в Москве искали более 20 лет. Жертвы от ужаса не запомнили его лицо

Его можно было спасти: вдова Шатунова сделала душераздирающее признание в день годовщины мужа

Ефимов: Неэффективно используемый участок в Зябликове реорганизуют по проекту КРТ

Юные таланты под эгидой Фонда Спивакова дали концерт в «Михайловском»


“Она пила”, – в палату больной Заворотнюк втайне от мужа проносили спиртное

Белгородский производитель холодильного оборудования продолжает тонуть в многомиллионных долгах

Икону «Святая Троица» установили на ее историческом месте в Троицком соборе

Туркомплекс Свердловской области «Мариинские избы» вошел в топ-50 лучших объектов гастрономического туризма


Калинская оценила выход в финал турнира в Берлине и вспомнила о Синнере

Калинская выиграла второй матч за день и вышла в финал турнира в Берлине

Азаренко уступила в полуфинале турнира WTA-500 в Берлине

Грузия сыграла вничью с Чехией на Евро, Калинская вышла в финал Берлина. Главное к вечеру


Эксперт Сереженкин рассказал о влиянии электрокаров на экологию

Российские войска приблизились к дороге, по которой идёт снабжение гарнизона противника в Угледаре

«Я ВАС СПРАШИВАЮ, КТО ВЕРБОВАЛ ВАЗ, ЗЕЛЕНСКОГО?!» О ДЕЛАХ ГОЛУНОВА, САФРОНОВА, СКРИПАЛЕЙ НАПИСАН ДОКЛАД.

В Ростове из-за прорыва водовода несколько улиц остались без воды


Музыкальные новости

Не ребенок, а зло: дочь Самойловой и Джигана попала к психологу

Певица Дженнифер Лопес готова развестись с Аффлеком из-за его скверного характера

«Дружат с математикой!»: Миллиардная ставка Sony на Queen сыграет на «классике»

Поклонники Виктора Цоя рассказали, как отметят день рождения музыканта


Большинство россиян считают, что сбережения надо хранить в национальной валюте

"Известия": в Москве больной мальчик выпал из окна палаты больницы

В Москве больной мальчик выпал из окна больницы и погиб

Навка: во время болезни Заворотнюк возили по Москве только в парандже


Минское «Динамо» без проблем вышло в ⅛ финала Кубка Беларуси

Поэт. Радио Поэт. Стихи поэтов. Русские поэты. Писатели и поэты. Известные поэты. Поэт года. Поэты России. Лучшие поэты. Поэт песенник.

Более половины продаваемых домов в РФ дешевле однокомнатных квартир

Путин возложил цветы к обелискам городов-героев в Москве


Ликсутов: На северо-востоке Москвы появился электробусный маршрут

Дептранс: в ДТП с электробусом в столице нет пострадавших

В Оренбуржье под Новосергиевкой пострадали два человека в ДТП

Их любимый лунный трактор: почему китайцам так интересны исследования спутника Земли


Путин возложил цветы к обелискам городов-героев в Москве

Историческое соглашение: Владимир Путин и Ким Чен Ын заключили договор о стратегическом партнерстве

Вьетнам с помощью России вновь вырывается из цепких объятий США

СМИ: РФ расширяет влияние не только на страны Африки и Латинской Америки




«Он карабкался за каждую ниточку»: подросток выпал из окна больницы в Москве и погиб

В Москве больной мальчик выпал из окна больницы и погиб

"Известия": в Москве больной мальчик выпал из окна палаты больницы

Психиатр Вилков объяснил, что опасно употреблять при приеме антидепрессантов



Ежегодную спартакиаду «Комус» провели в Лужниках

Навка: во время болезни Заворотнюк возили по Москве только в парандже

Рождаемость на Дальнем Востоке стала выше, чем в среднем по России

«Лето в Москве»: необычные спортивные занятия проведут для горожан 23 июня



Собянин: Транспортная доступность Богородского и Метрогородка будет улучшена

Собянин: В кварталах реновации появится более 70 социальных объектов

Сергей Собянин рассказал о масштабной летней программе в «Лужниках»

Собянин обратился к ветеранам Великой Отечественной войны в День памяти и скорби


В ОЭЗ «Технополис Москва» подсчитали выбросы парниковых газов

В Москве презентовали награду в честь знаменитого лесничего Ленобласти

В ОЭЗ «Технополис Москва» подсчитали выбросы ...

Кто в теремочке живет? Завершились работы по реставрации знаменитой усадьбы Шервудов


Его можно было спасти: вдова Шатунова сделала душераздирающее признание в день годовщины мужа

Эксперт Сереженкин рассказал о влиянии электрокаров на экологию

В Ростове из-за прорыва водовода несколько улиц остались без воды

Российские войска приблизились к дороге, по которой идёт снабжение гарнизона противника в Угледаре


Москвичам напомнили о временном закрытии участка БКЛ метро

Архангельская область присоединилась к акции «Единый арктический субботник-2024»

В Архангельске состоялся 27-й региональный полевой слёт «Школа безопасности»

На фестивале «Белый июнь» наградили самые читающие семьи Поморья


Настенные сплит-системы: Преимущества и Установка от «Техноград»

Книжно-иллюстративная выставка «Спасибо, Артек, за веру в мечту!», к 99-годовщине основания Международного детского центра «Артек»

Исторический экскурс "И будет долгим эхо той войны", ко Дню памяти и скорби

Выставка-вернисаж военной книги «А завтра была война», ко Дню начала Великой Отечественной войны. День памяти и скорби.


В ДТП с электробусом на Лухмановской улице никто не пострадал

Электробус врезался в столб и перевернулся в Москве

Икону «Святая Троица» установили на ее историческом месте в Троицком соборе

“Она пила”, – в палату больной Заворотнюк втайне от мужа проносили спиртное














СМИ24.net — правдивые новости, непрерывно 24/7 на русском языке с ежеминутным обновлением *