Ноябрь
2023

Đoković u Parizu osvojio 40. masters titulu u karijeri

0

Teniser iz Srbije Novak Đoković osvojio je 5. novembra titulu na mastersu u Parizu, gdje je u dva seta pobijedio Bugarina Grigora Dimitrova, rezultatom 6:4, 6:3.

Đoković je do pobjede nad 17. teniserom svijeta stigao nakon sat i 39 minuta igre.

Sve do sedmog gema prvog seta oba igrača su bila sigurna na svom servisu, kada je Đoković iskoristio prvu brejk loptu na meču i oduzeo servis Dimitrovu.

Prednost od jednog brejka Đoković je sačuvao do desetog brejka, u kome je poslije druge set lopte stigao do vodstva u setovima.

U petom gemu drugog seta Đoković je oduzeo servis Dimitrovu, da bi u devetom gemu na servis bugarskog tenisera iskoristio prvu meč loptu i stigao do titule.

Đoković je imao potpunu kontrolu od samog početka, dok je Dimitrov počeo stidljivo, dopuštajući protivniku da diktira igru i nikada ne pronalazeći svoj ritam, piše AP.

"Mislim da je meč bio tjesniji nego što rezultat pokazuje, ali ovo je  još jedna nevjerojatna pobjeda za mene", izjavio je Đoković.

Novak Đoković je 5. novembra stigao do 40. masters titule u karijeri, što je njegova šesta titula ove sezone, a ukupno 97. u karijeri.