Декабрь
2023

Bh. plivačica Lana Pudar osvojila bronzu na Evropskom prvenstvu u Rumuniji

0

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je bronzanu medalju i postavila juniorski rekord u disciplini 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u malim bazenima u rumunskom Otopeniju, prenosi Fena.

Sedamnaestogodišnja Pudar je osvojila treće mjesto s vremenom 2:04.55. Zlatna medlja pripala je Nijemici Angelini Kohler koja je ostvarila vrijeme 2:03.30, dok je srebro osvojila danska takmičarka Helena Rosendal Bach s vremenom 2:03.86.

Bh. plivačica Lana Pudar osvojila srebro u Budimpešti

Bh. plivačica Lana Pudar prvakinja sveta i na 100 metara delfin

Bh. plivačica Lana Pudar prvakinja svijeta u juniorskoj konkurenciji

Pored njih u finalu su nastupile još Emily Large iz Velike Britanije, Laura Lahtinen iz Finske, Alessia Polieri iz Italije, Amina Kajtaz iz Hrvatske i Katja Fain iz Slovenije.

Pudar će na ovom prvenstvu nastupiti i u disciplini 100 metara delfin, a kvalifikacije su zakazane za petak 8. decembra.