Январь
2023

Vukovi bez pobjede u napetoj završnici

0

Košarkaši Cibone poraženi su od zagrebačkog Dinama. U sklopu 15. kola HT Premijer lige, izabranici Marija Štirjana u Draženovom su domu slavili sa 77:71 (16:15, 24:16, 13:17, 24:23). Vukovi sada drže treće mjesto ligaške ljestvice s 25 bodova, odnosno bodom, ali i utakmicom manje od vodeće Cedevite Junior. Dinamo je pak sedmoplasirani s 22 boda. […]

The post Vukovi bez pobjede u napetoj završnici first appeared on KK Cibona.

Sesarova momčad očekivala je težak susret. Samo 19 sati nakon iscrpljujućeg dvoboja protiv podgoričkog SC Derbyja u kojem se otišlo i u produžetak, pred njima je bio ogled domaćeg prvenstva. Motivacija nije bila upitna, ali protiv umora neki nisu mogli. U prvoj četvrtini bili su to ravnopravni sastavi, a ona je minimalnom prednošću završila u korist Dinama sa 16:15. U sljedećih 10 minuta domaći su igrači, očekivano, pokazali da su na boljoj energetskoj razini u ovom susretu, pa su na poluvrijeme otišli sa 40:31.

Domaćini su u trećoj dionici uspjeli doći i do najveće prednosti u dvoboju, u jednom je trenutku bilo plus 12, ali Cibosi su do kraja četvrtine uspjeli smanjiti na samo minus pet. A, onda su početkom sljedeće četvrtine preokrenuli. Gotovo četiri minute ostavili su Dinamo bez postignutog koša, a oni su s druge strane zaredali njih sedam i odvojili se na 60:53. No, ubrzo su Štirjanovi igrači odgovorili preko Damira Markote koji je zabio tricu uz prekršaj i pomogao svom sastavu da dođe do izjednačenja. U infarktnoj završnici uspješniji su bili domaćini koji rezultatom 77:71 odnose dva boda iz ovog susreta.

Ivan Novačić sa 16, odnosno Hrvoje Garafolić s 15 koševa predvodili su Dinamo do pobjede. Potonji je pritom ostvario i double-double učinak uz još 10 skokova. U redovima Cibone prednjačili su Ivan Majcunić i Borna Kapusta s 13 poena. Kapusta je tome pridodao i 8 asistencija te 4 skoka. Lovro Mazalin ubacio je 11 poena, a raspoložen je bio i Krešimir Radovčić s učinkom od 10 koševa, 8 skokova, 6 asistencija i 3 ukradene lopte.

Bila je ovo treća utakmica ovog tjedna za Sesarove igrače, a sada im slijedi pet dana treniranja. Sljedeći ogled je 20. siječnja kada će u goste Mornaru u sklopu AdmiralBet ABA lige.