2024

II liga M: W pierwszym dniu turnieju wygrali faworyci

W pierwszym dniu turnieju finałowego II ligi mężczyzn w Toruniu obyło się bez niespodzianek. Na inaugurację KS Rudziniec pokonał AVIĘ Solar Sędziszów Małopolski 3:0. W drugim spotkaniu natomiast CUK Anioły Toruń, pod czujnym okiem Wilfredo Leona, zagrały bardzo zacięty mecz ze Spartą Grodzisk Mazowiecki. Torunianie wygrali ten pojedynek, ale dopiero po tie-breaku.

Zacięta walka na otwarcie

Lepiej w mecz weszli siatkarze AVII, ale przez własne błędy szybko stracili zaliczkę W kolejnych akcjach trwała gra punkt za punkt. Swoje akcje kończył Kamil Warzocha, po drugiej stronie siatki ręki nie wstrzymywał Jan Lesiuk. Obie drużyny ryzykowały w polu zagrywki, co często kończyło się pomyłkami. Wynik pozostawał na styku (14:14). Dopiero w dalszej fazie seta KS Rudziniec zaczął przejmować inicjatywę. Po skutecznym bloku na Warzosze interweniował trener Józefacki (18:15). Autowa zagrywka Macieja Polańskiego pozwoliła rywalom zrobić przejście (19:16). Drużyna z Sędziszowa Małopolskiego walczyła do końca, gdy obroniła kolejną piłkę setową, interweniował trener Ogonowski (24:22). Lasocki, posyłając zagrywkę w aut, zamknął seta.

KS Rudziniec przejął inicjatywę

Początkowo druga odsłona była wyrównana. Nie brakowało przedłużonych wymian. Siatkarze AVII ambitnie walczyli w obronie (11:11). Przy zagrywkach Kamila Długosza siatkarze z Rudzińca zaliczyli serię i odskoczyli na 14:11. Ręki w ataku nie wstrzymywał Mateusz Piotrowski. Przy stanie 17:12 o czas poprosił trener Józefacki. Dobrze funkcjonował blok KS Rudziniec (20:13). Chociaż sędziszowianie wciąż skutecznie grali w obronie, mieli problem ze skończeniem akcji. Po ataku Polańskiego jego drużyna miała kolejne piłki setowe (24:14). Pierwszą z nich wykorzystał Długosz.

W trzecim secie ponownie początek był zacięty. Po kontrataku Tomasza Kotyli AVIA prowadziła 7:5, ale rywale po asach Dominika Jakuszczonka szybko odwrócili wynik. Gdy w aut piłkę posłał Kotyła, interweniował trener Józefacki (9:7). Do przejścia doszło, gdy Jakuszczonek zaserwował w taśmę (11:8). W dalszej fazie seta to podopieczni trenera Ogonowskiego kontrolowali grę. Siatkarze z Rudzińca wykorzystywali kolejne kontrataki (17:11). Do końca to ekipa prowadzona przez trenera Ogonowskiego kontrolowała przebieg gry. Zagranie przez środek Polańskiego dało serię piłek meczowych (24:16). Kropkę nad i szybko postawił Lesiuk.

MVP: Dominik Jakuszczonek

CM SOLEUS Klub Sportowy Rudziniec – AVIA Solar Sędziszów Małopolski 3:0
(25:22, 25:14, 25:16)

Składy zespołów:
KS Rudziniec: Lesiuk, Polański, Piotrowski, Długosz, Jakuszczonek, Zrajkowski, Waloch (libero)
AVIA Solar: Lasocki, Soboń, Warzocha, Perłowski, Szymanik, Kotyla, Szytuła (libero) oraz Szczęch (libero), Marciniak, Polek i Bilski

Mocne wejście Aniołów

Od pierwszych piłek na siatce górowali torunianie, po kolejnym bloku prowadzili 6:2. Ze zmiennym szczęściem atakował Łukasz Kaczorowski, po drugiej stronie ręki nie wstrzymywał Rafał Faryna. Gdy z drugiej piłki zaatakował Łukasz Sternik, interweniował trener Rosa (5:12). Mimo starań siatkarze Sparty mieli problemy, by zatrzymać rozpędzonych rywali. Gdy asa dołożył Isbel Mesa Sandoval, kolejną przerwę wykorzystał trener zespołu z Grodziska Mazowieckiego (10:18). Celne zagrywki Bartosza Stępnia sprawiły problemy gospodarzom, dlatego tym razem o czas poprosił Krzysztof Stelmach (14:19). Zdarzały się emocjonujące akcje, jednak głównie padały łupem torunian. Atak Łukasza Kalinowskiego po bloku w aut i autowa zagrywka gości dały ostatnie punkty Aniołom.

Kto zagrywa, ten wygrywa

As Kaczorowskiego otworzył drugą odsłonę. Zespoły wymieniały się skutecznymi atakami. Po podwójnym bloku Sparta odskoczyła na 10:7. Gdy w aut piłkę posłał Kalinowski, interweniował trener Stelmach (12:8). Gospodarze nie pomagali sobie popełniając kolejne błędy. Przyjezdni wywierali presję zagrywką, co utrudniało przeciwnikom rozegranie skutecznej akcji. Po autowym ataku Stolca było już 17:11 dla Sparty. Przy stanie 18:13 w szeregach Aniołów nastąpiła podwójna zmiana, na boisko weszli Walawender i Skadorwa. Skutecznie punktowali grodziscy środkowi. W końcówce gospodarze rzucili się do odrabiania strat. Po asie Jakuba Skadorwy interweniował trener Rosa (20:16). Seria trwała, torunianie ustawiali kolejne bloki (20:18). Zagranie Kamila Leliwy pozwoliło zrobić przejście (21:19). W decydującym momencie również siatkarze nie ustrzegli się pomyłek. Do wyrównania stanu seta doprowadził Tomasz Belczyk.

Efektowna pogoń torunian

Początek trzeciego seta układał się po myśli gospodarzy, gdy w aut piłkę posłał Czado, Anioły prowadziły 6:3. Po asach Leliwy Sparta nie tylko odrobiła wynik, ale również wyszła na prowadzenie 7:6 i o czas poprosił trener Stelmach. Passę rywali zakończył atakiem Faryna. Goście dobrze czytali grę Aniołów, po szczelnym bloku Sparty goście powiększyli dystans i kolejną przerwę wykorzystał Krzysztof Stelmach (12:9). Problemy ze skończeniem akcji miał Kalinowski. Dopiero gdy celne zagrywki zaczął posyłać Sternik, Anioły zaczęły odrabiać straty (15:10, 15:13). W kolejnych akcjach obie drużyny skuteczne akcje przeplatały z błędami, ale na prowadzeniu pozostawała Sparta (21:16). Ponownie w końcówce gospodarze zaczęli odrabiać straty. Po pojedynczym bloku Sternika na Stępniu było już tylko 23:22. Blok na Kaczorowskim doprowadził do walki na przewagi (24:24). Obie drużyny miały swoje szanse. As Faryny i atak z sytuacyjnej piłki Sternika dały zwycięstwo Aniołom.

Nic dwa razy się nie zdarza

Z wysokiego c w czwartego seta weszły Anioły, które po asie Sternika prowadziły 3:0. Sparta szybko wróciła do gry i po nieudanym ataku Faryny na podwójnym bloku wyrównała (4:4). Po fragmencie wyrównanej gry inicjatywę przejęli spartanie. Po autowym ataku Kalinowskiego czas wykorzystał szkoleniowiec gospodarzy (12:9). Na siatce górowali przyjezdni, celne zagrywki posyłał Stępień. Gdy Surgut zaatakował w siatkę ponownie zawodników do siebie przywołał trener Stelmach (16:10). Dopiero po ataku z szóstej strefy Bartosza Grzony Anioły zrobiły przejście (18:11). Od tego momentu serię przy zagrywkach Adama Surguta zaliczyli gospodarze (18:16). Torunianie nie zdołali jednak odrobić wszystkich strat. W końcówce zespoły skuteczne akcje przeplatały z pomyłkami. Tym razem Sparta nie dała sobie wyrwać zwycięstwa. Mocny atak Stępnia doprowadził do tie-breaka.

Pod dyktando gospodarzy

Od początku piątego seta ponownie warunki dyktowali gospodarze. Po nieudanym zagraniu Czado o czas poprosił trener Rosa (1:4). Gdy asa dołożył Łukasz Kalinowski, było już 6:1 dla Aniołów. Niemoc Sparty trwała, dlatego ostatnią przerwę wykorzystał szkoleniowiec ekipy z Grodziska Mazowieckiego. Mocny atak Sławomira Stolca dał sygnał do zmiany stron (2:8). Sparta starała się jeszcze walczyć, ale różnica punktowa okazała się zbyt znacząca. Gdy swój atak skończył Tomasz Błądziński interweniował jeszcze trener Stelmach (8:12). Końcówka potoczyła się już po myśli torunian. Punk na wagę zwycięstwa zdobył Stolc.

MVP: Isbel Mesa Sandoval

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki – CUK Anioły Toruń 2:3
(18:25, 25:21, 28:30, 25:21, 8:15)

Sparta: Leliwa, Maluchnik, Czado, Belczyk, Kaczorowski, Stępień, Hajbowicz (libero) oraz Ostasztyk, Błądziński, Bieńkowski i Lizińczyk
Anioły: Brzóstowicz, Sternik, Kalinowski, Mesa Sandoval, Faryna, Stolc, Podborączyński (libero) oraz Grzona, Walawender, Skadorwa, Zimoń i Surgut

Artykuł II liga M: W pierwszym dniu turnieju wygrali faworyci pochodzi z serwisu Strefa Siatkówki - Mocny Serwis.

В Подмосковных Люберцах росгвардейцы задержали подозреваемых в совершении кражи

Сотрудники вневедомственной охраны Росгвардии Московской области провели патриотические уроки для школьников региона

Арцах - пришло осознание потери?..

Фонд Юрия Лужкова награждает победителей экономического диктанта-2024

"Женское дело. Лаборатория успеха". В гостях Олеся Самотой

Психоаналитик Марианна Абравитова: как взрослому человеку проработать детскую травму, не обращаясь к психологу

Ring Ratings Update: King Artur rules light heavyweight, climbs P4P rankings (with Dmitry Bivol)

Liam Payne’s devastated dad ‘trying to bring his son’s body home’ to lay him to rest after tragic balcony fall death

The FREE water saving gadget that can slash bills by £40 – it’s so easy to do

Harris pokes fun after Trump turns rally into bizarre dance-a-thon

В Италии прошел первый этап проекта «Культурная миссия в Италии»

Открыт обход Октябрьского на М-5 «Урал»

ТСД SAOTRON RT41 GUN: практичный, производительный, надёжный

This computer built inside Minecraft has 1,107,419 blocks, over 15 million views on TikTok, and all started 'for the fun of it'