30

Все новости

"Бетис" и "Севилья" сыграли вничью

Soccer.ru (футбол)

"Бетис" и "Севилья" не выявили победителя в 33-м туре Ла Лиги (1:1). Иско на 38-й минуте реализовал пенальти и вывел хозяев поля вперед. Кике Салас на 56-й забил ответный гол...

Austin Riley knocks in winner as Braves beat Guardians

BigNewsNetwork.com (sports)

(Photo credit: Dale Zanine-USA TODAY Sports) Austin Riley's one-out single in the 10th inning drove in automatic runner Ronald Acuna Jr. with the winning run to give the Atlanta Braves a 3-2 victory over the visiting Cleveland Guardians on Sunday in the rubber game of a three-game set between two division-leading teams. A.J. Minter (5-1) was the winning pitcher. Emmanuel Clase (1-1) took the loss. Base-running mistakes

«Балтика» — ЦСКА: гол гостей засчитан без видеодоказательств. Почему Бобровский так поступил?

Sport-Express.ru

На 90-й минуте матча 26-го тура чемпионата России «Балтика» — ЦСКА Ян Бобровский моментально указал на центр поля, засчитав гол гостей, несмотря на бурные споры калининградцев.