2016

Новости за 09.08.2016

Японският отбор триумфира в многобоя в спортната гимнастика

Дневник.bg

Японският отбор в състав Риохеи Като, Кензо Ширай, Юсуке Танака, Кохей Учимира и Коджи Ямамуро спечелиха титлата в многобоя в спортната гимнастика в Рио.

Азиатците се представиха великолепно и дадоха сериозна заявка за отличията в индивидуалните надпревари, събирайки общо 274.094 точки.

Най-впечатляващо бе изпълнението на Ширай на земя, което му спечели най-висока индивидуална оценка от всички останали на всички уреди - 16.100.

Сребърните медали останаха за...

Китай поведе в класирането по медали след злато в синхронните скокове

Дневник.bg

Китай поведе в класирането по медали в Рио, след като Айсен Чен и Юе Лин спечелиха титлата в синхронните скокове във вода от 10 метра.

Така азаиатската страна вече има четири златни отличия, с едно повече от САЩ. Американците имат по-голям брой медали - 13, но първите им места са само три.

Втори в дисциплината се нареди именно американска двойка - Дейвид Будиа и Стийл Джонсън, а бронзовият медал остана за британците Томас Дейли и Даниел Гуудфелоу. Китайците бяха безгрешни...

Втори африкански боксьор е арестуван за опит за изнасилване в олимпийското село

Дневник.bg

Бразилската полиция арестува 22-годишен боксьор от Намибия по подозрение в опит за изнасилване на камериерка в олимпийското село в Рио де Жанейро.

Джонас Джуниъс, който участва в категория до 64 килограма, е сграбчил служителката и се опитал да я целуне.

След това боксьорът й предложил пари, за да прави секс с него, съобщава "Ройтерс". Веднага след инцидента камериерката е подала оплакване в полицията.

Джуниъс беше знаменосецът на Намибия в парада на спортистите...

Японец и бразилка спечелиха поредните титли в джудото

Дневник.bg

Японецът Шохей Оно и представителката на домакините Рафаела Силва спечелиха поредни две титли в джудото на олимпийските игри в Рио.

Оно се наложи във финала на категория до 73 кг. над азербейджанеца Рустам Оруджов и така донесе втория златен медал на родината си от началото на олимпиадата.

Двата бронзови медала пък бяха спечелени от белгиеца Дирк ван Тикелт и грузинеца Лаша Шавдатуашвили. Медалите на Оруджов и Шавдатуашвили бяха първите за техните страни на игрите.