2021

Новости за 12.09.2021

18-годишна спечели US Open и влезе в историята

24 часа

Родината на тениса има своята шампионка на US Open след 53 г. Родената в Торонто с баща от Румъния и майка от Китай Ема Радукану спечели титлата на последния за сезона турнир от Големият шлем" за сезона след 6:4, 6:3 срещу Лейла Фернандес на финала в Ню Йорк. Ема е първата представителка на Обединеното кралство с купа от откритото на САЩ след

Малчов и Козарева са шампиони в кроса на ски бягането

24 часа

Тодор Малчов ("Банско") и Христина Козарева ("Узана 2007") спечелиха последните златни медали при мъжете и жените от лятното държавно първенство по ски бягане на Юндола. Малчов финишира първи в кроса на 7.,5 км, а Козарева победи при дамите на 5 км. Организатор на първенството е БФски, а в последния старт днес участие взеха 152 състезатели от

Гълъбинов пак се разписа в Италия (Видео)

24 часа

Във втори пореден мач българският нападател на Андрей Гълъбинов се разписа за италианския втородивизионен "Реджина". 32-годишният футболист, който от 15 г. се подвизава ва Ботуша, откри с глава резултата в 43-ата мин при гостуването на "Кротоне". Бенали донесе точка на домакините в 58-ата мин, оформяйки крайното 1:1

909 новозаpазени c CОVІD-19, 6,48% от тестваните, 10 са починали

24 часа

909 са новите болни от COVID-19 у нас за изминалите 24 часа. Това са 717 случая по-малко от предишния ден, сочат данните на Единния информационен портал. За последното денонощие са направени общо 14 027 теста. Това означава, че новите случаи са 6,48% от тестваните. 4572-ма души са общо хоспитализираните

Наш тенисист загуби финал на US Open

24 часа

Български тенисист не успя да спечели титла от US Open. На финала при двойките (юноши) в откритото по тенис на САЩ в Ню Йорк Пьотър Нестеров и Вячеслав Биелински (Укр) загубиха 3:6, 7:5, 1:10 в дългия тайбрек от Макс Вестфал (Фр) и Колман Вонг (Хонконг). През 2018 г. Адриан Андреев стана шампион на двойки от US Open с Антон Матушевич (Вбр)