2023

Новости за 12.01.2023

Националките до 17 г. паднаха от Гърция във втората контрола

24 часа

Националният отбор на България за девойко до 17 години взе само гейм във втория приятелски мач с Гърция. Момичетата на Владислав Тодоров отстъпиха домакините с 0:3 (15:25, 12:22, 22:25) в гръцкия град Соуфли. След това бе изигран още един допълнителен гейм, който бе спечелен от българките с 25:17. Така до момента двата съперника си размениха по

Шефът на Пентагона: "Сериозно се съмнявам", че Китай неизбежно ще нахлуе в Тайван

24 часа

Министърът на отбраната на САЩ Лойд Остин се съмнява сериозно, че засилената китайска военна активност в района на Тайванския проток е признак за неизбежно нахлуване на острова от страна на Пекин, предаде Ройтерс. "Наистина сме свидетели на повишена активност на китайската авиация над Тайванския проток

Стивън Спилбърг, Кевин Костнър и Еди Мърфи със "Златен глобус" (Обзор)

24 часа

Шега на церемонията: “Плащай си данъците и не споменавай името на съпругата на Ули Смит!” След две години прекъсване, наградите за игрални филми и телевизионни програми “Златен глобус” се завърнаха на червения килим. Преди две години скандал стана причина звездите да бойкотират церемонията, а телевизия Ен Би Си да откаже да я излъчи

Шампионът "Милан" се провали с човек повече в 1/8-финал за купата на Италия

24 часа

Шампионът "Милан" претърпя фиаско в 1/8-финалите на турнира за купата на Италия и то насред "Джузепе Меаца". Гостите от "Торино" победиха 1:0 след продължения и се класираха напред. При това "биковете" постигнаха това с човек по-малко. Котдивоарският защитник Кофи Джиджи бе изгонен в 70-ата мин след втори жълт картон

В САЩ приземиха всички самолети за първи път от 11.IX.2001 г. (Обзор)

24 часа

4600 полета забавени с часове, а 800 изцяло отменени 4600 вътрешни полета в САЩ бяха забавени с часове в сряда заради IT повреда в критична система за авиационна безопасност. Проблемът засегна 2,9 млн. пътници, а 800 полета пък бяха изцяло отменени. Необичайната ситуация се случи, след като Федералната авиационна администрация нареди рядко спиране

Григор Димитров на 13-о място по спечелени пари от началото на годината

24 часа

Григор Димитров е на 13-ото място по спечелени пари от награден фонд от началото на новата година. Българската звезда в тениса вече има 103 325 долара от участието си на United Cup в Пърт. Там той загуби от Стефанос Циципас (Гър), но победи Давид Гофен (Бел). С толкова изкарани долари са също Алекс де Минор (Авл) и швейцарският ветеран Стан

"Сити" не отправи точен удар и е аут от Купата на лигата

24 часа

"Манчестър Сити" отпадна от Купата на лигата. "Гражданите" изненадващо загубиха 0:2 от "Саутхамптън" в 1/4-финален мач. За пръв път от много мачове насам тимът на Пеп Гуардиола не отправи нито един точен удар във вратата на противник. "Светците" отбелязаха и двете попадения преди почивката. Секу Мара откри в 23-ата минута

Меси с първи гол за ПСЖ, след като спечели световното

24 часа

Лионел Меси се завърна с гол в "Пари Сен Жермен". Световният шампион оформи крайното 2:0 срещу "Анже".  Най-добрият играч на мондиала в Катар бе точен в 72-ата минута. Резултатът бе открит още в 5-ата мин от младия Юго Екитике. Страхотен гол на Неймар пък бе отменен заради засада. С успеха парижани събраха 47 точки и продължават да са лидери в

"Реал" (М) на първи финал за годината след дузпи

24 часа

Драма с дузпи прати "Реал" (М) на първи финал през новата година. Тимът на Карло Анчелоти победи 4:3 "Валенсия" в 1/2-финал за Суперкупата на Испания. За треньора това бе мач №200 начело на "белия балет" В редовното време мачът завърши 1:1. Карим Бензема откри от дузпа в края на първата част. Секунди след началото на второто полувреме Самуел Лино