2023

Новости за 22.07.2023

"Лудогорец" вкара пет гола при разгром над "Етър"

Дневник.bg

"Лудогорец" стигна до първа победа от началото на сезона, разгромявайки "Етър" с 5:0 на своя стадион в Разград. Шампионите не дадоха особени шансове на един от новаците в Първа лига, въпреки че до почивката водеха с 1:0.

Дебют за отбора...

Как Кърджали стана марка в елитната дивизия

24 часа

Областта е с двама представители, колкото и Пловдив Кърджалийска област е с двама представители в елитната ни дивизия този сезон. Толкова, колкото Пловдив. И отстъпва единствено на София-град. “Мислех, че сънувам, когато успяхме да влезем в първа професионална лига. И още не мога да повярвам, че се е случило”

Ново 20: Вече таксуват и за лед

24 часа

След цялото фиаско със "златните пържоли", което разбуни духовете в социалните мрежи и дори отвъд тях, нова изненада се появи из интернет дебрите - сметка за лед. Фейсбук потребителят Юри Николов си е публикувал касова бележка от заведение във Варна, в което са го таксували за консумирания лед с 1 лев

Убиха въоръжен мъж, нахлул във вила край Москва, плашил да тръгне към Кремъл

24 часа

Руските сили за сигурност убиха днес тежко въоръжен мъж, който нахлу в частна къща в предградията на Москва и стреля по тях, заплашвайки, според медийни съобщения, да тръгне към Кремъл, предаде Асошиейтед прес, цитирана от БТА. Нападателят бил забелязан от пазачи, след като нахлул в необитаема къща в елитно вилно селище в района на Истра

Алжир дава 1,5 млрд. долара, за да е в икономическа група с Русия

24 часа

Президентът на република Алжир Абделмаджид Тебун каза, че Алжир официално е подал молба за членство в Новата банка за развитие (NDB) на групата БРИКС с първи принос от 1,5 милиарда долара, подчертавайки, че членството на Алжир в групата, съставена от пет държави, „отваря нови икономически възможности“, предаде алжирската новинарска агенция АПС

Градове в Европа зле подготвени за пек, сградите им стари и като парници

24 часа

Гръцката столица възобновява стар римски водопровод, за да не се губи нито капка безценна вода Европейските градове като цяло са зле подготвени за дълга и продължителна жега. На много места сградите са стари и нямат климатизация. Това се отнася преди всичко за историческите центрове на туристически дестинации като Италия, Испания, Гърция, Франция

Николай Костов: Победата ни е заслужена

24 часа

Победата ни е заслужена. Тя дойде във важен момент, тъй като имаме млад отбор и ще донесе увереност на футболистите. Това заяви старши треньорът на "Левски" Николай Костов след успеха на неговия тим с 3:1 над "Ботев" (Пд). Той добави, че първите 15 минути са били на домакините и е можело неговите играчи да получат гол

Градушка с големината на лешник удари села в Старозагорско

24 часа

Краткотрайна буря, придружена с градушка, премина през няколко старозагорски села. Силният дъжд се е разразил късния следобед. Градушка с големина на лешник е паднала в село Лозен. Нанесени са щети върху земеделска продукция. Там е спряло и електричеството, предаде

Станислав Генчев: Подарихме головете на "Левски"

24 часа

"Подарихме головете на "Левски". Сами се изненадахме особено при първото попадение в нашата врата. Това се оказа решаващо за изхода на среща", заяви старши треньорът на "Ботев" (Пд) след домакинската загуба на неговия тим с 1:3 от "Левски". Той добави, че и след гола на Мартин Секулич неговите футболисти са продължили с грешките и са допуснали

Единадесет жертви на палеж в бар в Мексико

24 часа

Единадесет души загинаха при предполагаем палеж на бар в северния мексикански граничен град Сан Луис Рио Колорадо, след като изхвърлен от заведението посетител го подпалил с коктейл „Молотов“, съобщиха днес властите в щата Сонора, пише БТА. По предварителни данни на прокуратурата заподозреният извършител е млад мъж

"Левски" (Сф) спечели първа победа след 3:1 над "Ботев" в Пловдив (Снимки)

24 часа

"Ботев" (Пд) загуби с 1:3 на своя стадион от  "Левски" (Сф) в мач от втория кръг на Първа лига.  Така "сините" спечелиха първата си победа в шампионата. Двубоят започна при температура 37° на стадиона на "канарчетата". В 5-ата минута Уелтън от "сините" излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Шест минути по-късно домакините отвърнаха с опасна

"Левски" взе първа победа в емоционален мач с "Ботев" (Пловдив)

Дневник.bg

"Левски" стигна до първа победа от началото на сезона в Първа лига, след като надигра "Ботев" (Пловдив) с 3:1 в мач от втория кръг. Сините се наложиха като гост на жълто-черните, а всички попадения паднаха през втората част.

Рикардиньо...

Дъските за рязане може да изпускат милиони пластмасови микрочастици, които ни разболяват

24 часа

Малките пластики обикалят Земята, подхванати от ветровете и попадат в почвата с дъжда, замърсявайки горите и посевите Пластмасовите и дървените дъски за рязане може да освобождават в храната ни опасни за здравето микрочастици от пластмаса, известни като микропластика, сочи ново проучване, публикувано в американското списание “Наука за околната

Ивайло Мирчев: Ще направим интересни предложения за конституционни промени

24 часа

Много идеи се обсъждат, утре ще бъдат направени доста интересни анонси и вярвам, че това ще внесе доста позитивизъм. Това коментира в "Говори сега" депутатът Ивайло Мирчев по повод предложенията за конституционни промени, които ПП-ДБ ще обявят утре. "Относно служебните правителства, цялата власт отива в един човек и когато президентът реши да

Нападение срещу датско НПО в Южен Ирак заради предполагаемо изгаряне на корана

24 часа

Датският Съвет за бежанците съобщи днес, че е била извършена „въоръжена атака“ срещу в негови помещения в крайните южни райони на Ирак, но персоналът е „физически невредим“, предаде Франс прес, цитирана от БТА. Нападението, насочено срещу база на НПО близо до големия южен град Басра, е извършено в ранните часове на днешния ден

Катастрофа на Орлов мост в София, хвърчат линейки, има полицейско преследване (Снимки)

24 часа

Катастрофа е станала този късен следобед на Орлов мост. Автомобил е изблъскал мини купър в локалното на Цариградско шосе, до ул. Светослав Тертер в посока Орлов мост. Мини купърът се е блъснал верижно в спрелите коли. Автомобилът явно е карал с висока скорост и е избягал от местопроизшествието.  Полиция и линейки са на мястото на инцидента

Александър Везенков гледа, България победи Австрия

24 часа

България победи Австрия с 83:71 (15:20, 19:7, 26:20, 23:24) като домакин в Ботевград във втория си мач в група J от третия етап на предварителните квалификации за Евробаскет 2025 при мъжете. Успехът бе първи за българския национален отбор от два изиграни мача, докато за австрийците това бе дебютен двубой

"Ботев" (Пд) и "Левски" (Сф) не си вкараха гол до почивката при 37° градуса на Колежа

24 часа

"Ботев" (Пд) и "Левски" (Сф) се оттеглиха на почивка при резултат 0:0  в мач от втория кръг на Първа лига. Двубоят започна при температура 37°  на стадиона на "канарчетата". В 5-ата минута Уелтън от "сините" излезе на удобна позиция, но стреля неточно. Шест минути по-късно домакините отвърнаха с опасна атака