2023

Новости за 10.09.2023

"Гледки за споделяне" - Орфеевите скали - конкурс на "24 часа"

24 часа

Знаете ли защо Орфеевите скали в Пампорово се наричат така? Ирина Божилова ни обяснява, като ни изпраща и красив кадър оттам. “Казват, че това било любимото място на Орфей. След като не успял да върне Евридика от царството на мъртвите тук, потопен в скръб, съзерцавал красотата на Родопите и свирел най-тъжните си песни”, ни разказва тя

Днес се навършват 20 г. от последното класиране на България за голямо първенство

24 часа

Днешният ден е свързан с тъжен юбилей за българския футбол. Преди 20 г. - на 10 септември 2003 г., националният ни отбор за последен път се класира на голямо първенство. В Андора воденият от селекционера Пламен Марков тим победи 3:0 домакините в квалификация за Евро 2004 и зачака. Футболист на име Уесли Сонк донесе голямата радост

Как да сме симпатични, без да угаждаме на другите

24 часа

Трябва да поставим граници на нещата, които правим за околните, и да се научим да казваме “не” Пандемията нанесе големи щети върху усещането на хората, че се нуждаят от себеподобни, и в начина, по който те се свързват. Психолози предупреждават, че започваме да се отдалечаваме един от друг, което е противоестествено за човека

Радост в САЩ: Коко Гоф е шампионка на US Open

24 часа

Американската мечта се сбъдна за пореден път. Коко Гоф направи страхотен обрат и е шампионка в откритото по тенис на САЩ. 19-годишната американка спечели първата си титла от "Големият шлем" след 2:6, 6:3, 6:2 с Арина Сабаленка. Това бе вторият финал в такъв турнир за Гоф, след като загуби мача за титлата на "Ролан Гарос" миналата година

Българка е първата жена технически делегат на световен финал в баскетбола при мъжете

24 часа

България ще има представител на финала на световното първенство по баскетбол при мъжете. ФИБА гласува доверие на Елеонора Рангелова, като я избра за технически делегат на мача за златните отличия. В спор за трофея един срещу друг ще се изправят Сърбия и Германия, а двубоят в Манила е днес от 15,40 българско време

Коко Шанел се учи да шие в манастир, първият й бутик е за шапки

24 часа

На 19 август се навършиха 140 години от рождението на Коко Шанел, която списание “Тайм” включва като единствения представител от света на модата в класацията за 100-те най-влиятелни личности на ХХ век. Истинското име е Габриел Боньор Шанел. Тя е легенда и вдъхновение за всички поклонници на модата, но началото на житейския път съвсем не е лесен

Владо Илиев балкански шампион в спринта на летен биатлон

24 часа

Най-добрият български състезател Владимир Илиев спечели титлата в спринта на 7.5 километра на Балканската купа и Държавното първенство по летен биатлон, които се провеждат на "Бъндеришка поляна" в ски зона Банско. Илиев допусна една грешка в двете стрелби и измина трасето за 20:10.1 минути. На второ място се нареди Михаил Усов от Молдова също с