2023

Новости за 17.12.2023

Национален вратар не пусна гол при победа на тима си в Шотландия

24 часа

"Сейнт Джонстън" с българина Димитър Митов на вратата постигна важен успех с 1:0 у дома срещу "Хибърниън" в двубой от 18-ия кръг от Висшата лита на Шотландия. Нашят национал не допусна попадение във второ поредно домакинство. Голът за победата беше дело на бившия нападател на ЦСКА Греъм Кери в 57-ата минута

Колапс във Висшата лига. Капитанът на "Лутън" е стабилен след това

24 часа

Капитанът на "Лутън" Том Локиър колабира и това, разбираемо, прекрати мача срещу гостуващия "Борнемут" от 17-ия кръг на английската  Висша лига при резултат 1:1 в 65-ата мин. Той изведнъж се строполи на тревата. 29-годишният защитник беше изнесен на носилка, а главният съдия Саймън Хупър реши двубоят да не продължава

По-тъмна напитка - по-тежък махмурлук

24 часа

Според учените най-високи нива на конгенери има в червеното вино, рома и брендито Средни са в уискито, бялото вино и джина и най-ниски - в бирата и водката  Приемайте много течности, когато пиете алкохол и в процеса на изтрезняване Навлязохме в сезона на празничните купони. И колкото и да се стараем да не прекаляваме с количеството и да не

Тимът на Петев изпусна победа в Румъния в деня, в който той изгуби баща си

24 часа

Воденият от българския треньор Ивайло Петев отбор на "Университатя" (Крайова) завърши наравно 2:2 у дома с "Поли" (Яш) и пропусна добър шанс да се доближи до първото място в pумънската Лига 1. Домакините водеха комфортно с 2:0 до почивката, контролираха напълно събитията на терена, но ужасяващи грешки през втората част позволиха на гостите да си

"Наполеон" на Стенли Кубрик е смятан за най-добрия незаснет филм в историята

24 часа

Великият режисьор Стенли Кубрик ("Спартак" с Кърк Дъглас, "Лолита", "2001: Една одисея в Космоса", "Портокал с часовников механизъм", "Сиянието", "Пълно бойно снаряжение", "Широко затворени очи") доста време посвещава на биографията на Наполеон Бонапарт и признава, че е мечтаел неговият филм за последния френски император да бъде най-добрият сред

"Барселона" допусна нова грешка в Ла Лига

Дневник.bg

"Барселона" завърши 1:1 с "Валенсия" като гост в мач от 17-ия кръг на Ла Лига. Каталунците имаха предимство през по-голямата част от мача, но не успяха да стигнат до успеха. Това беше втори пореден мач без победа за "Барселона" в първенството и общо...