2017

Новости за 01.04.2017

Kanonýr Džeko zařídil výhru AS Řím, důležité body má i Lazio

iSport.cz

Fotbalisté AS Řím si poradili v souboji dvou týmů z opačných pólů tabulky s Empoli a upevnili si druhou pozici v italské lize. Ve 12. minutě usměrnil míč do sítě po rohovém kopu Edin Džeko. Stejný hráč přidal druhou branku po necelé hodině hry, když využil přiťuknutí Mohameda Salaha a zblízka přesně zakončil.

Pat a Mat! Kopic se Zemanem komicky zpackali roh, Teplice z brejku daly gól

iSport.cz

Tohle se na prvoligovém fotbale jen tak nevidí. Fotbalisté Viktorie Plzeň inkasovali od Teplic bizarní branku, které předcházel vlastní roh na půlce soupeře. Dvojice Jan Kopic a Martin Zeman si při pokusu o signál nechala sebrat míč od teplických hráčů, kteří využili brejk do otevřené domácí obrany a načali skóre zápasu. Ten přinesl ještě tři branky a Plzeň si s Teplicemi body po remíze 2:2 rozdělila.

SESTŘIHY: Plzeň má jen bod, Příbram se nevzdává a Hradec střílel

iSport.cz

Divoký závěr. Mistr z Plzně vyválčil bod s Teplicemi (2:2), přestože v 84. minutě ještě prohrával 0:2. Fotbalisté Příbrami se ještě nevzdávají. V 22. kole ePojisteni.cz ligy porazili na domácí půdě Bohemians 1905 1:0 a vrátili se do boje o udržení v lize. Na předposlední Jihlavu, která doma remizovala se Slováckem, ztrácí dva body. Sestupem ohrožený Hradec Králové vyhrál na půdě Zlína 3:1, zazářilo duo Pavel Černý - Milan Černý. Brno si po bezbrankovém boji s Duklou připsalo 14. remízu v sezoně, Liberec porazil Karvinou 2:0. Читать дальше...

Plzeň zachránila dvěma góly v závěru bod! I tak nabídla šanci Slavii

Sport.cz

Dostat pod tlak druhou Slavii, kterou v neděli čeká derby se Spartou, a odskočit ji na čtyři body. Nebo naopak červenobílým nabídnout šanci na návrat na pozici lídra. Fotbalisté Plzně si v sobotním duelu 22. kola vybrali to druhé. V Doosan Aréně sice v závěru dohnali dvoubrankové manko, Bakošem v 88. minutě vyrovnali na konečných 2:2, pokud však červenobílí porazí v neděli Spartu, usedne parta z Edenu opět na první místo.

Skokan po porážce Pirátů: Nejsme tolik talentovaní, ale jsme bojovníci

iSport.cz

Chomutov opět ukázal obrovský charakter. Útočník Dávid Skokan věděl, že jeho tým předvedl další velkou věc. Po zápase ani nebyl moc zklamaný. Piráti prohrávali v druhém semifinále na ledě Liberce už 0:3, nakonec ale dokázali poslat zápas do prodloužení. Tam byl slovenský reprezentant u rozhodujícího gólu Dominika Lakatoše. „Snažil jsem se puk sebrat, ale on mi to vypíchnul,“ popsal situaci.

CELÝ SESTŘIH: Plzeň - Teplice 2:2. Domácí v závěru zachránili bod

iSport.cz

Fotbalisté Plzně i ve 22. kole ePojisteni.cz ligy vstali z mrtvých. Podobně jako v minulém kole zachránili zápas s Teplicemi až v závěru. V průběhu utkání domácí prohrávali o dvě branky, ale díky gólům Tomáš Hořavy z penalty a Marka Bakoše vybojovali alespoň bod. I tak můžou po nedělním derby pražských „S“ přijít o prvenství.

Florida bez play off: Jágrův gól na Boston nestačil, zářili Krejčí i Pastrňák

iSport.cz

David Krejčí vstřelil v dnešním utkání NHL vítězný gól hokejistů Bostonu, kteří porazili 5:2 Floridu a polepšili si v boji o play off. Dvě asistence si v dresu Bruins připsal nejproduktivnější Čech v sezoně David Pastrňák, naopak čtvrtou porážku Panthers za sebou neodvrátil gólem Jaromír Jágr.

Krejčího gól výrazně přiblížil Boston play off, trefil se i Jágr, Voráček kuriózně asistoval

Sport.cz

Jakub Voráček kuriózní asistenci pomohl Philadelphii v boji o play off hokejové NHL, pro Letce se však současná situace stále jeví velmi nepříznivě. Gól hvězdného veterána Panterů Jaromíra Jágra nakonec přišel vniveč, protože David Krejčí na druhé straně zaznamenal vítěznou trefu, na výhře 5:2 se asistencí podílel i David Pastrňák.

NEJ z Liberec - Chomutov: Skok(an) na střídačku i boj obličeje s pukem

iSport.cz

Druhý semifinálový zápas Generali play off mezi Libercem a Chomutovem (3:2 v prodloužení) nabídl spoustu zajímavých momentů. Vypjatá nálada už v šesté minutě přinesla hromadnou potyčku, během které skončil Dávid Skokan na špatné střídačce. O krvavý šrám na tváři Lukáše Dernera se v polovině utkání postaral Lukáš Chalupa. Přestože Piráti v závěru zápasu zařídili vyrovnání, ani na podruhé vyhrát zápas nedokázali a semifinále se tak přesouvá do Chomutova za pro ně nelichotivého stavu 0:2.

Kontaová porazila v Miami Wozniackou a má nejcennější titul

iSport.cz

Britská tenistka Johanna Kontaová porazila ve finále turnaje v Miami 6:4, 6:3 Dánku Caroline Wozniackou a získala třetí a nejcennější titul v kariéře. Pětadvacetiletá rodačka z australského Sydney se díky tomu posune ve světovém žebříčku z jedenáctého místa na sedmé, což bude její nové maximum.

Sport.cz

Aubameyang v masce naštval vedení i fanoušky. To je můj svět, vzkázal

iSport.cz

Útočník Dortmundu Pierre-Emerick Aubameyang oslavil svůj gól v bundesligovém derby na hřišti Schalke, jež skončilo 1:1, v masce superhrdiny. Provokoval tím nejen domácí fanoušky, ale i svého zaměstnavatele, neboť maska byla součástí reklamní kampaně společnosti Nike. Sponzorem Borussie je oproti tomu konkurenční Puma.

Kritický gólman Zlína Dostál: Je ostuda, co jsem předvedl!

iSport.cz

Se Zlínem to jde na jaře z kopce. Nevyhrál ani na šestý pokus, celkem čeká na tříbodový zisk už osm kol. Dnes dokonce projel bitvu s nováčkem z Hradce Králové (1:3) po strašidelných hrubkách obrany a brankáře Stanislava Dostála. S tímhle nemá v Evropské lize co dělat. „Je ostuda, co jsem předvedl,“ kál se Dostál.

Zklamaný trenér Bohemians: To, co předvedli cizinci, bylo tristní

iSport.cz

Sedm zápasů na jaře a jen jeden vstřelený gól. Bohemians Praha 1905 se v ofenzivě dál trápí, v sobotu prohráli v Příbrami 0:1. Trenér Miroslav Koubek byl kritický k ofenzivním hráčům z ciziny – Srbovi Miroslavu Markovičovi a Estonci Siimu Lutsovi.

Opava padla s Pardubicemi a ztrácí, Žižkov odstřelil Sokolovu kouče

iSport.cz

Fotbalisté Sigmy Olomouc vyhráli v druhé nejvyšší soutěži 1:0 nad Třincem, když o zisku tří bodů rozhodli už po 20 vteřinách utkání gólem Jakuba Petra. Těsné vedení udrželi až do konce a na prvním místě tabulky FNL mají náskok už 11 bodů na třetí Opavu, která prohrála 1:2 s Pardubicemi. Poprvé od září zvítězili venku fotbalisté Žižkova, kteří deklasovali Sokolov 5:0.

Hvězda Dortmundu provokovala oslavou v kukle. Naštvala i svého zaměstnavatele

Sport.cz

Liberec - Chomutov 4:3. O výhře v prodloužení rozhodl Lakatoš

iSport.cz

Hokejisté mistrovského Liberce porazili ve druhém semifinále extraligy Chomutov 4:3 v prodloužení a vedou v sérii 2:0 na zápasy. Bílí Tygři sice ztratili vedení 3:0, ale v čase 62:58 rozhodl svou druhou brankou v utkání útočník Dominik Lakatoš. Série hraná na čtyři vítězství pokračuje v úterý a ve středu v Chomutově.

Pilík se usmíval, Berkovec kabonil

Sport.cz

Příbramský střelec Tomáš Pilík a gólman fotbalistů Bohemians Martin Berkovec byli hlavními aktéry sobotní ligové bitvy u říčky Litavky. Zatímco první se radoval z parádní trefy, druhý přiznal, že jeho chyba rozhodla zápas...