2018

Новости за 03.04.2018

Nepříjemný signál do Washingtonu

VašeVěc.cz

Nový čínský ministr obrany Weia Feng-chua je při své první zahraniční cestě na návštěvě v Rusku. Podle jeho slov chce ukázat světu vysokou úroveň vzájemných vztahů a odhodlání ozbrojených sil Číny a Ruska posilovat vzájemnou strategickou spolupráci.

Hranici USA s Mexikem bude do stavby zdi chránit armáda, rozhodl Trump

Česká Pozice

Spojené státy budou chránit jižní hranici s Mexikem vojenskou silou, dokud nebude postavena ochranná zeď a nebude zajištěna náležitá bezpečnost země. V Bílém domě to v úterý novinářům řekl jeho šéf Donald Trump. „Chystáme se to udělat vojensky,“ konstatoval prezident a dodal, že záležitost už probral s ministrem obrany Jimem Mattisem.

Další články k tématu:
  • Trump bilancoval. Zeď postaví a Guantánamo nechá otevřené, navzdory Obamovi
  • Trumpův názor na zeď s Mexikem se vyvíjí, tvrdil šéf Bílého domu. Читать дальше...

Udine prohrálo v italské lize sedmý zápas v řadě

Sport.cz

Sedmou porážku za sebou utrpěli v italské lize fotbalisté Udine. V dohrávaném utkání 27. kola dnes doma podlehli 0:2 Fiorentině. Celý zápas odehrál za poražený tým Antonín Barák, který se vrátil do sestavy po disciplinárním trestu, jeho spoluhráč Jakub Jankto přišel na hřiště po poločasové přestávce.

Oceláře zničil mat Smoleňáka. Mountfield poprvé slaví a ještě žije!

Hokej.cz

Neskutečné vyvrcholení nabídlo čtvrté semifinále mezi Oceláři a Mountfieldem. Vyrovnaná bitva musela do prodloužení, už se zdálo, že dojde na nájezdy, jenže pak aktivní Oceláře srazil Radek Smoleňák. Hradecký útočník zařídil 33 vteřin před koncem nastavení vítězný gól pro Východočechy, kteří odvrátili vyřazení a v sérii stále žijí! Semifinále Generali play off pokračuje ve středu třetí bitvou mezi Kometou Brno a Plzní, obhájce titulu zatím vede na zápasy 2:0.

Chci na detektor lži, žádal mladík odsouzený za ubití kamarádky. Neuspěl

iDNES.cz

Marně se 22letý Patrik Konečný domáhal u Vrchního soudu v Olomouci výslechu na detektoru lži, který měl dokázat, že odsouzený muž brutálně nezavraždil svou kamarádku. Soud jeho odvolání zamítl a potvrdil předchozí rozsudek dvaceti let vězení.

• Měl jen pomoci se zahradou. Za brutální ubití kamarádky dostal 20 let
  • Soud poslal do vazby obviněného z brutální vraždy mladé ženy v Polance
  • Policisté obvinili z vraždy pětadvacetileté dívky v Polance jejího známého

Výtečný Ronaldo vyřídil Juventus stejně jako v loňském finále. I Bayern nakročil do semifinále

Sport.cz

Loni v červnu dal Ronaldo ve finále Ligy mistrů v Cardiffu Buffonovi dva góly a rozhodl o tom, že madridský Real obhájil v konfrontaci s Juventusem nejprestižnější klubovou trofej. V úterním prvním čtvrtfinále letošního ročníku Champions League se v Turíně trefil také dvakrát. Nejdřív v samém úvodu zápasu, po hodině hry pak excelentními nůžkami... Bílý balet tak může myslet na třetí triumf v řadě, neboť o třígólové aktivum (3:0), které pojistil Marcelo, se těžko nechá v odvetě příští týden na Santiago Bernabéu připravit. Читать дальше...

FOTBAL ON-LINE: Šok v Turíně! Ronaldo zaúřadoval a Juventus už prohrává s Realem

Sport.cz

Dvěma úvodními zápasy dnes startuje čtvrtfinále fotbalové Ligy mistrů. Hlavní pozornost bude upřena do Turína na reprízu loňského finále. Domácí Juventus před deseti měsíci musel v souboji o vítěznou trofej strpět porážku 1:4 s Realem Madrid a nyní si brousí zuby na odplatu. V druhém dnešním duelu Sevilla přivítá Bayern Mnichov. Oba zápasy začaly ve 20:45 a sledovat je můžete v on-line reportážích na Sport.cz. Odvety se hrají příští středu.

Poslanci STAN chtějí nižší DPH na vlakové a autobusové jízdné

Parlamentnilisty.cz

Jízdenky na vlaky a autobusy by měly spadat do desetiprocentní sazby daně z přidané hodnoty místo nynější 15procentní. V návrhu novely daňového zákona přesun navrhli poslanci STAN. Veřejné rozpočty by změnou přišly podle jejich odhadu o 930 milionů korun ročně. Informuje o tom ČTK.

Jihlava jde v baráži do trháku. Na Litvínov už dotírají Karlovy Vary

iDNES.cz

Hokejisté Jihlavy mají po první třetině baráže nejblíž do extraligy. Na prvním místě drží už čtyřbodový náskok na Litvínovem, jelikož na jeho ledě zvítězili 4:2. Pro Severočechy je tato o to mrzutější, že na ně už zespoda dotírají Karlovy Vary, které si v rámci 4. kola poradily s Kladnem 3:1.

Jihlava dál vévodí baráži, na dno spadlo Kladno

Sport.cz

Ve 4. kole baráže o extraligu na sebe podruhé narazily týmy, které hrály v letošní sezóně ve stejné soutěži. Jihlava vyloupila Zimní stadión Ivana Hlinky a v Litvínově vyhrála 4:2, domácí tvrz naopak uhájili hráči Karlových Varů, kteří porazili Kladno 3:1. Západočeši se po výhře odlepili z posledního místa, kam spadli Rytíři.

Brabec: ANO dál trvá na Babišovi v čele vlády. Pokračuje i spor o ministerstva

ECHO24

Hnutí ANO dál trvá na postu premiéra pro svého šéfa a předsedu vlády v demisi Andreje Babiše. S ČSSD se stále rozchází i v názoru na to, kolik resortů by v případné koaliční vládě měla sociální demokracie obsadit a které by to mohly být. Vyplynulo to z interních konzultací ANO, které se uskutečnily během Velikonoc, řekl novinářům místopředseda ANO Richard Brabec. Strany se k dalšímu jednání sejdou ve středu.