iDNES.cz

Ruský prezident Vladimir Putin ve své válce proti Ukrajině ještě přitvrdí, protože nevidí jinou cestu ze slepé uličky než ničení, které promění v popel nevinná evropská města. Varoval před tím britský premiér Boris Johnson. Putina přirovnal k někdejšímu srbskému vůdci Slobodanu Miloševičovi, který zemřel v cele mezinárodního soudu pro válečné zločiny.

Když neúspěchy přibývají, nikomu to nepřidá, lamentoval po sedmé prohře v řadě pardubický kouč Král

Sport.cz

Hokejisté Pardubic v 58. kole prohráli v Olomouci 3:2 a nebodovali už posedmé v řadě. Zároveň vypadli z elitní čtyřky, když na Plzeň, která je o místo před nimi, ztrácejí dva body. Ranou pro ně je i to, že prohráli gólem Škůrka pět sekund před koncem. Hanáci naopak slaví, protože po zisku tří bodů již mají jistotu předkola play-off.

Drtivá většina Američanů podporuje bezletovou zónu. NATO se obává války

iDNES.cz

Průzkum uskutečněný během čtvrtka a pátku v USA ukázal, že valná většina dospělé americké populace podporuje vytvoření bezletové zóny nad Ukrajinou. O takovém kroku se hovoří již několik dní. Kyjev se několikrát jasně vyslovil pro její schválení. NATO zatím tuto reakci na ruskou agresi odmítá. Čtyři pětiny Američanů jsou také pro konec odebírání ruské ropy a plynu.

Bílý dům zvažuje zákaz dovozu ruské ropy, v Kongresu na to tlačí

iDNES.cz

Americká vláda se nakonec také odhodlala zvažovat zákaz dovozu ruské ropy v reakci na invazi na Ukrajinu poté, co v Kongresu den ode dne síly hlasy k přijetí takovéhoto tvrdého omezení. Naplno se již rozjely konzultace s představiteli amerického ropného a plynárenského odvětví, aby se vypočítalo, jaký dopad by to mělo na americké spotřebitele a celosvětové dodávky.

Buď jako Hradec! Martinec nastavil systém, který by měl inspirovat

iSport.cz

Vydat se jinou cestou, chce kuráž, dupat odlišným směrem znamená vždycky risk. Protože když vybočíte a nebudete úspěšní? Ostatní se vám akorát vysmějí. Vidíte, na co novinky... Neúspěch dostanete sežrat mnohem víc, než kdybyste šli v davu. Stejné je to s vítězem základní části. Málokdo čekal, že se Hradec stane nejlepším týmem extraligy. Jestli na něj někdo vsadil, spíš z hecu a jako zbožné přání. Proč uspěl? Protože se vydal jinudy. Risknul to.

Omluva

VašeVěc.cz

Vážení čtenáři, omlouváme se za dnešní několik hodin trvající výpadek přístupu k našim stránkám. Byl způsoben technickou poruchou na straně poskytovatele hostingu naší domény. Po odstranění problémů pokračujeme. Promo článek:  Promo článek

Znojmo vyhrálo i druhý zápas

Sport.cz

Předkolo play off rakouské ligy - 2. zápasy: Štýrský Hradec - Orli Znojmo 4:5 ve druhém prodl. (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 0:1) Branky: 29. Ograjenšek, 35. Blood, 42. Alagič, 49. Zalewski - 10. Sedlák (Prokeš), 11. Culkin (Prokeš), 54. Zubov, 57. Prokeš, 89. Gorčík (Bartko, Prokeš). Konečný stav série: 0:2. Bolzano - Klagenfurt 0:7, konečný stav série: 0:2.

Sevilla remizovala a ztrácí na vedoucí Real pět bodů

Sport.cz

Fotbalisté Sevilly remizovali v předehrávce 27. kola španělské ligy na hřišti Deportiva Alavés 0:0 a nevyužili možnost se výrazněji přiblížit k vedoucímu Realu Madrid. Tým trenéra Julena Lopeteguiho ztrácí ze druhé příčky na lídra z hlavního města pět bodů, ten má ale zápas k dobru. Alavés zůstává po druhé remíze za sebou s 22 body na sestupovém, osmnáctém místě.

A-tým Energie sezonu v KV Areně nedohraje

HC Energie Karlovy Vary

Tisková zpráva - Na základě Rozhodnutí hejtmana Karlovarského kraje ze dne 4.3.2022 o poskytnutí věcného prostředku s obsluhou musí společnost KV Arena od 20 hodin téhož dne ukončit veškeré sportovní i kulturní aktivity v multifunkční hale KV Areny.

Důležité derby, Energie míří do Plzně

Filip Mikulášek - Základní část letošního ročníku míří do svého finiše. Karlovarské hokejisty čeká poslední výjezd. V neděli míří k západočeskému derby do Plzně. Aby si udržela naději na předkolo, musí nutně bodovat za tři body. Podaří se to? Poslední derby základní části začíná v 17:00 a přenášet jej bude přímým přenosem stanice ČT Sport. Kde utkání sledovat: Textový přenos | Video přenos

Úspěšná generálka před play-off! Dorostenci vezou výhru z Boleslavi

Daniel Kubelka - Karlovarští dorostenci mají za sebou poslední zápas před startem vyřazovacích bojů. Na ledě Mladé Boleslavi o nejtěsnější výhře 1:0 rozhodl v předposlední minutě Adam Csabi. Play-off extraligy dorostu startuje už ve středu 9. března, energetici v prvním kole vyzvou Liberec.

Kontaktní gól nám pomohl, myslí si Sebastian Gorčík

HC JME Znojemští Orli

Petr Frömel - Znojmo vstoupilo do druhého zápasu s Grazem výborně a po první třetině vedlo o dvě branky. Rakouský protivník však dokázal čtyřmi zásahy stav otočit a vypadalo to, že o postupujícím se rozhodne až v neděli. Orli však něco takového odmítli připustit, dvěma góly srovnali a další dlouhý duel nakonec rozhodli ve druhém prodloužení, když se svou první trefou v play-off prosadil Sebastian Gorčík.

Dorostenci z posledního extraligového utkání odešli bez vstřelené branky

HC Vsetín

Helena Hegeďová - Poslední zápas v Extralize dorostu se Valachům nevyvedl. Na ledě lídra tabulky z Olomouce nevstřelili ani branku a sami inkasovali pětkrát. O vysoké výhře kohoutů rozhodl už tříbrankový náskok z první třetiny, další dva góly domácí vsítili ve druhé dvacetiminutovce. Pro vsetínské dorostence tímto utkáním končí sezona. Po nadstavbové části jim patří poslední místo ve skupině E, což znamená přímý sestup do Ligy dorostu.

Otevíráme CZC Gaming Showroom

SK Slavia Praha

Redakce - Slavia ve spolupráci s partnery CZC.cz a Samsung v Edenu vybavila Gaming Showroom pro veřejnost, který bude otevřen už před 302. derby.

ONLINE: Od 14:00 v Edenu proti Brnu

Redakce - Slávistky nastoupí do prvního jarního zápasu sezonu proti Lokomotivě Brno! Utkání můžete sledovat od 14:00 živě!

Start jarní části sezony odložen

FC Vysočina Jihlava

redakce - Dnešní zápas s Duklou Praha byl kvůli nezpůsobilému terénu odložen. Hlavní rozhodčí i kluby se v dobré víře vzhledem k těžkému terénu rozhodli chránit zdraví hráčů a zápas neodehrát.

Slovan remizoval v Ostravě 1:1. Bod vystřelil deset minut před koncem kapitán Mikula

FC Slovan Liberec

Tomáš Honzejk - Ostrava/Liberec - Svěřenci trenéra Kozla jeli bojovat o ligové body do ostravských Vítkovic, kde se utkali s domácím Baníkem. V začátku utkání byli jednoznačně lepší domácí, což vyústilo v gól Almásiho v 19. minutě. Výkon Slovanu se od té doby postupně zvedal. Odměnou bylo vyrovnání, které zařídil v 79. minutě Jan Mikula. Z Ostravy si tak veze Slovan bod za remízu 1:1.

Kapitán Mikula: Bod z Ostravy si také každý neodveze, jsme rádi za vyrovnání

Ondřej Marko - Ostrava/Liberec - Náš tým se v rámci 24. kola FORTUNA:LIGY vydal do Ostravy, aby se zde utkal o důležité body. Na začátku byla znát převaha domácího celku, která nakonec vyústila v branku již v 19. minutě. Od té doby se však náš výkon postupně zlepšoval. Završil to kapitán Mikula, který v 79. minutě srovnal na konečných 1:1.

Výborný úvod nestačil: Baník - Liberec 1:1

FC Baník Ostrava

Redakce - Z dobře rozehraného utkání bere Baník pouze bod. Na úvodní gól Ladislava Almásiho už nikdo z baníkovců nenavázal a hosté po zlepšeném výkonu ve druhé půli dokázali vyrovnat. Takže nakonec platilo: Baník - Liberec 1:1

Změna: béčko v neděli na Vistě!

Redakce - Sněžení, mráz a déšť mění dějiště prvního jarní zápasu juniorky. Baník se v neděli s MSFL utká s Olomoucí B na Vistě. Výkop zůstává 10:15.