29
30

Все новости

Fotbalisté FC Vysočina v pondělí vstoupí do letní přípravy

Miroslav Fuks - Fotbalistům FC Vysočina spěje ke konci třítýdenní období dovolené a odpočinku. Už v pondělí 17. června se budou hlásit na jihlavském stadionu na startu letní přípravy. O týden později absolvují svěřenci kouče Davida Oulehly funkční a diagnostické testy na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze.

U17: Vysoká porážka na konec sezóny

Matyáš Fuks - Jihlavský mladší dorost v posledním zápase jarní části prohrál na půdě Sigmy Olomouc 6:1 (2:0). Jediným střelcem hostí byl v 81. minutě Milan Urbánek. Jihlavší tak zakončili sezónu s 19 body na 14. místě tabulky.

U19: Prohra v posledním kole sezóny

Matyáš Fuks - Jihlavský starší dorost nevyzrál v omlazené sestavě na velmi silnou Sigmu Olomouc a prohrál 4:1 (1:1). Při jistotě záchrany za Vysočinu nestoupilo mnoho hráčů spadajících do nižších kategorií. Za zmínku rozhodně stojí první start teprve šestnáctiletého Tobiáše Rittera. Jediným střelcem Vysočiny byl ve 45. minutě Kryštof Hudák.

Pohled do historických statistik FC Vysočina po ročníku 2023/24

Miroslav Fuks - Pohled do ligové a pohárové historie FC Vysočina Jihlava od ročníku 2000/01 přináší řadu zajímavých údajů a přehledů. Nahlédněme tedy do hráčských statistik těch nejúspěšnějších fotbalistů v historii klubu z hlediska odehraných zápasů, absolvovaných minut a vstřelených branek.

Lukáš Vaculík: Do výkonů hráčů se stále více promítal výsledkový tlak

Miroslav Fuks - Zhruba před půl rokem usedl Lukáš Vaculík před regionální novináře a mohl poměrně spokojeně hodnotit fotbalový podzim z hlediska sportovního šéfa a předsedy představenstva FC Vysočina. Jeho aktuální ohlédnutí za nedávno skončeným soutěžním ročníkem je bohužel o poznání méně pozitivní.

U17: Remíza se Slováckem

Matyáš Fuks - Jihlavští mladší dorostenci remizovali na domácí půdě se Slováckem 2:2 (1:1) a udrželi si tak od nich 5 bodový náskok. Za Vysočinu skóroval již ve 4. minutě Dominik Holec a v 58. minutě uzavřel konečné skóre 2:2 Jiří Novotný. Dorostenci jsou tak kolo před koncem na 14. příčce.

Filip Šancl: Chci stabilně nastupovat v základní sestavě FC Vysočina

Miroslav Fuks - Zanedlouho devatenáctiletý ofenzivní středopolař Filip Šancl využil volného víkendu mezi koncem druholigové sezóny a zahájením soustředění české reprezentace U20, aby naposledy oblékl dorostenecký dres. Svým vrstevníkům pomohl k vítězství nad Slováckem a záchraně nejvyšší soutěže. Rádi vám s ním nabízíme aktuální rozhovor, zvlášť když jste jej zvolili za Hráče jara FC Vysočina!

U19: Uhájení prvoligové příslušnosti!

Josef Vrzáček - Jihlavští starší dorostenci dokázali zvládnout domácí zápas se Slováckem a uhájili tak prvoligovou příslušnost i pro nadcházející sezónu! Vysočina šla do vedení v 39. minutě díky Tomášovi Udržalovi a i přes vlastní gól z 80. minuty dokázali domácí strhnout vedení zase na svojí stranu v 89. minutě zásluhou Daniela Bouchnera! Dorostenci se tak momentálně nachází na 10. mistě s 36 body, které jim před posledním kolem stačí k jistotě záchrany.

Nábor nadějí do týmů přípravek zapsal rekordní zájem!

Miroslav Fuks - Tradiční nábor FKM Vysočina do týmů přípravek se ve čtvrtek 30. června bezezbytku vydařil. Za ideálního počasí na stadión v Jiráskově ulici dorazil z historického pohledu rekordní počet 54 adeptů a adeptek fotbalového dresu! Nábor byl a stále je otevřen pro kluky narozené v letech 2016-2019 a holky všech ročníků.

Sportovní den FCV pro handicapované děti proběhl už po třiadvacáté!

Miroslav Fuks - Těžko uvěřitelných 23 let trvá spojení FC Vysočina se Základní školou speciální a Praktickou školou Jihlava. Ta vzdělává a rozvíjí žáky se středním a těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a žáky s poruchou autistického spektra. Jihlavský klub a jeho zaměstnanci poskytují organizační a materiální záštitu pro sportovní den žáků této školy.