2022

Новости за 20.03.2022

Sen West Hamu se (opět) rozplývá. Moyes i tak chválil: Ale ten třetí gól...

iSport.cz

Nejlepší duo v historii Premier League opět potvrdilo svou třídu. V klíčovém souboji o evropské poháry zařídili Harry Kane s Heung-Min Sonem společnými silami všechny branky Tottenhamu při vítězství 3:1 nad West Hamem a udrželi „kohouty“ ve hře o Ligu mistrů. Naopak sen „kladivářů“ o historicky vůbec první účasti v nejprestižnější soutěži se pomalu stává pouze teoretickou možností. Stejně jako před rokem.

Média mlčí: Covid pas čeká prodloužení. Už je to v pohybu

Parlamentnilisty.cz

Členka strany Svobodní Marcela Štolová se na svém blogu na serveru Echo24.cz zaměřila na otázku konce volného pohybu osob. „Pozornost všech se upírá k Ukrajině, a tak nemoc, jejíž jméno se nesmí vyslovit, zůstává poněkud upozaděna. Zdálo by se, že se nic neděje. Opak je pravdou,“ uvedla Štolová.

V Lubné proběhl pátý turnaj začínající mládeže

Okresní svaz stolního tenisu Kroměříž

V neděli 20. března 2022 se uskutečnil na kulturním domě v Lubné 5. turnaj začínající mládeže okresu Kroměříž, kterého se zúčastnilo 24 žáků a žaček. Turnaj se hrál švýcarským způsobem na 8 kol s následujícím výsledkem: 1. Kozelský David       Obec Lubná 2. Vaňhara Roman      Spartak Hulín 3. Hýsek Petr               Sokol Morkovice 4. Mynář Mirek             Obec Lubná 5....

Neuvěřitelné! Tyčkař Duplantis se zapsal do historie, znovu překonal svůj světový rekord - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Neuvěřitelné! Tyčkař Duplantis se zapsal do historie, znovu překonal svůj světový rekord  Sport.cz
  2. Dvakrát WR a pátí čtvrtkaři  Atletika
  3. Rekordy na konec: zářili Duplantis a Rojasová. Štafeta doběhla pátá  iDNES.cz
  4. ŽIVĚ: HMS v atletice Bělehrad, Duplantis znovu přepsal rekord  ČT sport
  5. Duplantis tancoval se slzami v očích. Opět posunul hranici světového rekordu, skočil 620 centimetrů  iRozhlas.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci Zprávy Google

620! Úžasný Duplantis opět překonal rekord, Česko na MS bez medaile

iSport.cz

Čtvrtkaři Patrik Šorm, Vít Müller, Tadeáš Plaček a Pavel Maslák byli na halovém mistrovství světa pátí ve štafetě. Vyrovnali tak nejlepší výsledky české výpravy, o něž se postaral Šorm v individuálním závodě a pětibojařka Dorota Skřivanová. Zatímco před pěti lety získalo Česko v Bělehradě na HME sedm medailí, ze světového halového šampionátu Češi odjíždějí bez cenného kovu. To se jim stalo naposledy v roce 2008 ve Valencii. Pod širým nebem podobně neuspěli na posledním MS v roce 2019 v Dauhá.

Rusové vybombardovali základnu. Navedly je zřejmě vysledované mobily britských dobrovolníků

ECHO24

Ruský raketový útok na ukrajinskou základnu u města Javoriv, který si podle místních úřadů vyžádal nejméně 35 obětí na životech, mohli nechtěně způsobit britští dobrovolníci, kteří přišli bojovat na Ukrajinu. Píše o tom britský deník The Telegraph. Podle deníku totiž bylo na základně aktivních nejméně 12 mobilních čísel začínajících předvolbou +44, které mohli Rusové zachytit sledovacími zařízeními a vydedukovat tak, že se v oblasti vyskytují zahraniční bojovníci.

Klopýtnutí? Začali jsme dělat hlouposti, mrzí Lva. Hradec počítá ztráty

Hokej.cz

Vítěz základní části po úvodním ubojovaném bodu začal druhý den náramně. Za čtyři minuty vedl 2:0, hned nato hrál pětiminutovou přesilovku. Od druhé třetiny ale Lvi přestali kousat, zatáhli drápy a Boleslav během dvou minut vyrovnala. Obrat dokonala ve třetí periodě a srovnala stav série na 1:1. A kromě prvního nezdaru začal Mountfield od prvních zápasů počítat i další ztráty.

Zastavte válku! Ač v Africe, Češi jedou i pro Ukrajinu

Sport.cz

Časem neoslnili, ale dresy ano! Česká dvojice Kristian Hynek-Matouš Ulman startující na Cape Epic, etapovém závodě dvojic v Jihoafrické republice, dojela při nedělním prologu dvanáctá se ztrátou tři a půl minuty za vítěznou dvojicí Matt Beers (JAR) a Christoph Blevins (USA). Byť se dvojice startující za cyklistický tým Černošice rules zapsala mezi poražené, oblečením poutala velkou pozornost.

Boleslav vzala Hradci klid. Dělali jsme před brankou větší rozruch, liboval si Šťastný

Sport.cz

Nejlepší tým základní části hokejové extraligy rozjel čtvrtfinále play off výhrou, když se role střelců ujala dvojčata Klimova a vítězná trefa Kevina přišla jen 61 sekund po vyrovnání hostů. Mountfield měl skvěle našlápnuto i ve druhém utkání, kdy do sítě Mladé Boleslavi poslal hned úvodní dvě střely. Jenže soupeř třemi góly otočil skóre a srovnáním stavu série vzal Hradci klid.

Finské aerolinky objevily kvůli ruské blokádě severní pól

Seznamzpravy.cz

Uzavření ruského vzdušného prostoru mezinárodní aerolinky nutí hledat alternativní trasy. Problémem je především spojení mezi Evropou a jihovýchodní Asií. Podobnou situaci letecké společnosti neznají od dob studené války.

SESTŘIHY: Vsetín i Dukla vstoupily do semifinále úspěšně

Hokej.cz

První zápasy semifinále play off Chance ligy dopadly lépe pro favority. Vsetín si doma smlsnul na Prostějovu 5:0. Jihlava se na výhru nadřela více, vyhrála díky brance v prodloužení. Podívejte se na všechny góly dnešních duelů.

Šok ve Španělsku. Barcelona ovládla El Clásico, v Madridu dala čtyři góly - iDNES.cz

1. Šok ve Španělsku. Barcelona ovládla El Clásico, v Madridu dala čtyři góly  iDNES.cz
  2. Barcelona zničila v El Clásicu Real 4:0. Sevilla potřetí v řadě ztratila  iSport.cz
  3. LaLiga : Na úvod 29. kola španělské La Ligy se Bilbao s Getafe rozešli smírně  eFotbal.cz
  4. Barcelona nedala mizernému Realu šanci. El Clásico má jasného vítěze | TN.cz  TN.cz
  5. LaLiga - souhrn 29. kola: Barcelona v Clásicu zostudila Real  EuroFotbal.cz
  6. Zobrazit vše o tomto tématu v aplikaci... Читать дальше...

El Clásico ONLINE: Blamáž Realu Madrid, Barcelona mu dává už čtvrtý gól

iDNES.cz

Nedělní fotbalový program uzavírá velkolepá událost, slavné El Clásico, tahák mezi Realem a Barcelonou. V lepším rozpoložení je před duelem 29. kola španělské La Ligy vedoucí tým tabulky z Madridu, i jeho soupeř ale vyhrál poslední čtyři zápasy. Kdo uspěje? Začíná se ve 21 hodin, vývoj skóre můžete sledovat online.

Kousal utišil Hradec: Chtěli jsme bod a máme ho. Novotný furt seká, umí to

iSport.cz

Stal se hrdinou Mladé Boleslavi. Útočník Pavel Kousal rozhodl ve 48. minutě druhý duel čtvrtfinálové sérii proti Mountfieldu HK. Nejproduktivnější hráč Bruslařů v základní části (15+20) se prosadil poprvé v letošním play off. „Před sérií jsme si řekli, že chceme odvézt minimálně bod a povedlo se nám to,“ cenil si výhry 3:2 po obratu.

Euro bude. Fialova vláda prý udělala krok, nelze zpátky

Na zprávu, že vláda chystá zavést možnost vedení účetnictví a daňové evidence v eurech od ledna 2024, zareagoval na sociální síti někdejší ministr ODS Pavel Drobil. Ten je dlouhodobým zastáncem eura.

Třinec doma nezaváhal, neovlivnila ho ani kuriózní branka

Sport.cz

Třinečtí hokejisté zdolali díky gólu kapitána Petra Vrány z 54. minuty Vítkovice 2:1 a po dvou domácích zápasech vedou ve čtvrtfinále play off 2:0. Stejně jako v úvodním duelu otevřel skóre z přesilové hry Andrej Nestrašil. I díky šťastném odrazu od mantinelu vyrovnal Robert Flick a ukončil neprůstřelnost Ondřeje Kacetla, která trvala i s loňským play off 278 minut. Série se stěhuje do Ostravy, kde bude pokračovat ve středu.

Zelenskyj viní Rusy z válečných zločinů, v Mariupolu byl zabit ruský velitel | ČeskéNoviny.cz - České noviny

1. Zelenskyj viní Rusy z válečných zločinů, v Mariupolu byl zabit ruský velitel | ČeskéNoviny.cz  České noviny
  2. Vzdejte se, máte čas do pondělního rána, vyzvali Rusové v Mariupolu  Novinky.cz
  3. Ruská armáda v Mariupolu bombardovala školu, kde se ukrývalo 400 lidí  iDNES.cz
  4. Ve škole se schovávalo 400 lidí, zasáhly ji ruské bomby. Další mrtvé děti v Mariupolu?!  Blesk.cz
  5. ONLINE: Ruská armáda v Mariupolu bombardovala školu, kde se ukrývalo 400 lidí, uvedla rada města... Читать дальше...

Vypálení Kinžalu na Ukrajině: hlavně show, test a varování

Novinky

Sobotní oznámení ruského ministerstva obrany, že k útoku na podzemní sklad zbraní a munice u Ivano-Frankivsku použilo hypersonickou raketu, vyvolalo oprávněný zájem. Jde o první použití této střely. Experti ovšem upozorňují, že nejde o žádný přelom, ale o test se silným propagačním dopadem. Ani sama střela není nijak převratná.