ECHO24

Společnosti EP Infrastructure (EPIF) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského loni klesl provozní zisk EBITDA meziročně o 16 procent na 1,277 miliardy eur (zhruba 31,3 miliardy Kč). Důvodem je útlum v přepravě plynu způsobený snížením objemu dodávek v kombinaci s prodejem některých teplárenských firem v posledním čtvrtletí 2020. Pozitivní vliv na teplárenství a distribuci zemního plynu naopak mělo počasí. Firma to ve středu uvedla na svém webu.

KL: Bodö/Glimt zase trápí AS Řím, k postupu teď má blíž. Výhra Marseille

iSport.cz

Fotbalisté Bodö/Glimt zopakovali své vítězství nad AS Řím ze základní skupiny a v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy vyhráli doma 2:1. Marseille na svém hřišti potvrdila roli favorita výhrou 2:1 nad PAOK Soluň. Leicester se rozešel s PSV Eindhoven bez branek. Odvety jsou na programu za týden.

V Konferenční lize nakročila k postupu Marseille, Řím zase prohrál v Norsku

Fotbal.idnes.cz

Fotbalisté AS Řím v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy prohráli 1:2 na hřišti Bodö/Glimt, norského soupeře, jemuž neúspěšně čelili i ve skupině, kde mu podlehli dokonce vysoko 1:6. Marseille porazila v souboji týmů, z nichž ten lepší v příštím kole narazí buď na Slavii, nebo Feyenoord Rotterdam, řecký PAOK Soluň 2:1.

Křivdu cítil už v pondělí. Teď Gulašův zkrat nastartoval velký obrat Sparty

Sport.cz

Je kapitánem, hlavním motorem českobudějovického Motoru i obávaným ostrostřelcem. Jenže ač dal ve čtvrtek Milan Gulaš první gól, který byl ještě pět minut před koncem třetí třetiny i vítězným, tak právě velezkušený borec svůj tým potopil. Čtyři a půl minuty před závěrečnou sirénou nesmyslně trefil sparťana Tomáška do hlavy, vyfasoval pětiminutový trest s odchodem do kabin, přičemž hosté v následné přesilovce dvěma góly srovnali. A v prodloužení pak sparťanský obrat dokončil svou druhou trefou Chlapík. Читать дальше...

Woods se vrátil v solidní formě, na golfovém Masters se drží v desítce

iDNES.cz

Americký golfista Tiger Woods začal dobře major Masters. Bývalý první hráč světa obešel při svém prvním startu po vážné autonehodě první osmnáctku na hřišti v Augustě ránu pod par a je zatím na konci desítky. V čele je v rozehraném dni Australan Cameron Smith se čtyřmi ranami pod par a o ránu zpět mimo jiné světová jednička Scottie Scheffler z USA.

Finský trenér českých hokejistů Jalonen po vítězství ve Znojmě: Puk od hráčů na památku bych vážně nečekal - Sport.cz

Sport – Zprávy Google

1. Finský trenér českých hokejistů Jalonen po vítězství ve Znojmě: Puk od hráčů na památku bych vážně nečekal  Sport.cz
  2. Češi bez Fleka a Lukeše míří do Lince. Jalonen udělal první škrt  Hokej.cz
  3. Jalonen v akci za Česko: přímo mezi hráči, fungoval vzorec z Komety  iSport.cz
  4. OBRAZEM: Vyprodaná Nevoga aréna viděla jasnou výhru reprezentace s novými kouči  Znojemský deník
  5. My jsme bílí. A vy taky!? Debut Jalonena málem narušily zmatky s dresy  iDNES.cz
  6. Zobrazit... Читать дальше...

Třikrát 1:1, Barcelona, West Ham i Lipsko. V Evropské lize vyhrála jen Braga

Fotbalisté West Hamu s Tomášem Součkem v sestavě v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy hráli s Lyonem 1:1, když druhý poločas hráli v deseti a vedli. Stejného výsledku dosáhla Barcelona ve Frankfurtu, který dohrával v deseti, a Lipsko s Atalantou Bergamo. Jedinou čtvrteční radost zažila Braga, která zdolala 1:0 glasgowské Rangers.

Evropská liga: West Ham v deseti uhrál remízu, nevyhrála ani Barcelona

iSport.cz

Fotbalisté West Hamu s reprezentačním kapitánem Tomášem Součkem v úvodním čtvrtfinále Evropské ligy v Londýně remizovali 1:1 s Lyonem, když odehráli celý druhý poločas v oslabení. Barcelona uhrála stejný výsledek ve Frankfurtu a remízou 1:1 skončil také souboj Lipska s Bergamem. Braga v Portugalsku porazila glasgowské Rangers 1:0. Odvety jsou na programu za týden.

Hrňa řídil třinecký obrat: Krásný moment. V pátek chceme rozhodnout

iDNES.cz

Během úvodních šesti vystoupení v play off hokejové extraligy se trefil jen jednou. Ve třetím duelu semifinále s Mladou Boleslaví ale Erik Hrňa potvrdil roli kanonýra. Dvěma důležitými brankami zařídil Třinci vítězství 4:3 po prodloužení a vedení 3:0 v sérii. „Radost si užijeme jen do půlnoci a pak se budeme soustředit na další zápas,“ řekl útočník Ocelářů.

Divoký závěr poločasu. Feyenoord se vztekal, Trpišovský byl nechtěně aktivní a běžel situaci uklidnit - Sport.cz

Hlavní události – Zprávy Google (ru)

1. Divoký závěr poločasu. Feyenoord se vztekal, Trpišovský byl nechtěně aktivní a běžel situaci uklidnit  Sport.cz
  2. Návrat po sedmi měsících? Byl to fofr. Občas jsem se tam motal, smál se Kúdela  denik.cz
  3. Feyenoord - Slavia 3:3, Slavia urvala v divočině remízu  Sport.cz
  4. Holeš se prořekl, pak bral zpátečku: Finále? Je to spíš sen než cíl  iSport.cz
  5. Bláznivé utkání v rotterdamském pekle vítěze nepoznalo, Slavia remizovala s Feyenoordem  ČT sport